Sonic Frontiers, Sega, Sonic Frontiers ve verzi pro Switch unikl předčasně

Sonic Frontiers ve verzi pro Switch unikl předčasně

Hra oficiálně vychází až příští týden. Lze ji navíc spustit a „hrát“ pomocí emulátoru

Zdroj: Sega
4. 11. 2022
Název: Sonic Frontiers Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2022

Ačkoliv se na hru Sonic Frontiers zřejmě netěší tolik hráčů jako třeba na God of War Ragnarök, pro vývojáře ze Segy a mnoho fanoušků superrychlého modrého ježka bude vydání událostí roku. Bohužel, plány na oslavy narušil únik verze hry pro Switch, kterou právě jako v případě nového God of War začali prodejci doručovat dříve. Kvůli tomu se už objevují první videa a průchody hrou, které mohou hráče připravit o překvapení stran posunu celého konceptu a designu v porovnání s videi, zveřejňovanými magazínem IGN v průběhu léta. A co je pro Segu a Nintendo ještě potenciálně horší, hru lze už nyní spustit pomocí emulátorů, čímž může být ještě posílena pirátská vlna a titul, do kterého zatím hráči všeobecně příliš velké ambice nevkládají, dopadnout prodejně ještě hůře, než se očekávalo.

V souvislosti s hraním Sonic Frontiers na emulátorech se celé situace chopil hráč s přezdívkou ProDaGamer, dle svých slov i hrstky nahraných videí velký fanoušek Sonica. Jeho nejnovější video nemá sloužit jako návod nebo místo, odkud by unikaly důležité informace o samotné hře, ale spíše jako varování před tím, že kradení her nemá příliš smysl, protože se hráči – nad rámec neoprávněného přivlastnění hry – ochuzují o podstatnou část zážitku. ProDaGamer zkoušel hrát Sonic Frontiers na dvou patrně nejznámějších emulátorech, a i když hru spustil, z výsledku bylo patrné, že je titul spíše nehratelný. S přihlédnutím k rychlosti, kterou Sonic ve hře dosahuje, je nutné zaručit plynulost pro rychlé reakce spojené s výskoky či dalšími pohyby, a to na emulátoru jednoduše nelze zaručit.

ProDaGamer navíc uvádí, že hru zkoušel na počítači s grafickou kartou RTX 3060, procesorem Intel i7 10700F a 32 GB operační paměti, takže na poměrně výkonném stroji, který by měl na chod hry stačit. Upozorňuje navíc, že hře v emulátoru nelze změnit rozlišení, čili vše běží v 720p a uzamknutých 30 fps, což je podoba, ve které poběží i hra nativně přímo na Switchi. „Stojí zato pustit si tuhle hru na emulátoru? Ne, protože se budete muset potýkat s lagováním a zamrzáváním hry,“ dodává v závěru ProDaGamer a vyzývá k tomu, aby si hráči zahráli přímo na PC nebo na konzoli. „Pokud už vlastníte fyzickou kopii, dobře pro vás, můžete si ji zahrát,“ říká pak fanoušek Sonica a uvádí, že se sám už nemůže dočkat a prosí, aby nikdo v komentářích nezveřejňoval žádné důležité spoilery.

Sonic Frontiers vychází 8. listopadu nejen na Switch, ale také na obě generace PlayStationu i Xboxu a pochopitelně také na PC. Mimo Switch nabídne hra lepší grafiku, vyšší framerate a na počítačích s největší pravděpodobností i modifikace, které by mohly být poměrně zajímavé. Ostatně, hra má jinou strukturu než předchozí hry se Sonicem – nabízí především velké otevřené zóny, do nichž jsou zasazeny jednotlivé levely – takže možností pro mody se nabízí mnohem více. Hře se budeme věnovat, jak nám čas a další očekávané hry dovolí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru