Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Sombra a Bastion projdou v Overwatch 2 změnami

Sombra a Bastion projdou v Overwatch 2 změnami

Blizzard odtajnil další detaily. Oblíbený robot-střílna přijde o možnost vlastní opravy

Zdroj: Blizzard
26. 9. 2021
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Vývojáři z Blizzardu využili včerejší finále Overwatch League k odhalení dalších detailů týkajících se připravovaného druhého dílu. V uplynulých měsících jsme se dozvěděli, že se zredukuje počet hráčů – aktuální šestičlenné týmy se budou muset obejít bez jednoho hrdiny – a vyslechli si další novinky o přepracovaném souboji či příběhu. Nyní se autoři hry věnují konkrétním informacím o jednotlivých hrdinech a představují přepracované verze Sombry a oblíbeného Bastiona. Nejde však pouze o nový vzhled, jak zřejmě očekáváte, ale také o úpravu základních vlastností, včetně ultimátek. Sombra například nepřijde o svůj stealth při hackování a Bastion se bude moci pohybovat i po přepnutí do módu palebné věže.

Oznámení a vysvětlení změn provází krátká videa, z nichž je vše poměrně jasně patrné. Jistě, pokud jste trávili svůj volný čas s prvním dílem, pochopení rozdílů pro vás bude snazší, obecně se však dá říci, že se Blizzard rozhodně nebojí experimentů. Otázkou samozřejmě zůstává, jak na tom bude Overwatch 2 s vybalancováním a je pravděpodobné, že krátce před vydáním i nedlouho po něm vstoupí do hry patche, které mohou i některé z čerstvě oznámených novinek zase vrátit do původního stavu. Dost ale obecný řečí, pojďme na Bastiona, který byl hráčům k dispozici od prvního dne prvního Overwatche. Jde o robota, který se může za několik vteřin změnit do podoby stacionární palebné věže a sám se také po zásazích od nepřátel opravovat. V případě druhého dílu ale o možnost vlastní opravy přijde, i když mu z druhé strany bude umožněno pohybovat se i v popisovaném módu palebné věže. Zaplatit za to ale musí oblíbený hrdina tím, že míra poškození udělována jeho kulometem – byť stále s neomezeným množstvím munice – bude zredukována o 40 procent.

Každá transformace navíc bude trvat déle a je na ní rovněž navázán 10sekundový cooldown, aby se předešlo rychlému měnění pozic a narůstání výhody pro hráče, kteří se Bastiona ujmou. Změní se také jeho ultimátní schopnost, takže už z citlivého robota nebudete moci udělat malý tančík. Ve druhém díle hry Overwatch má Bastion k dispozici dělostřeleckou salvu, kterou může poslat na jakékoliv místo na mapě. Poslední novinkou pak je taktický granát, který bude sloužit jako podpůrná ofenzivní zbraň – granát se odráží od zdí, může přilnout k nepříteli a je schopný srazit k zemi všechny, kdo neuniknou plošnému efektu jeho výbuchu.

Co se týče Sombry, vývojáři do jejího fungování sáhli snad ještě výrazněji a bude ji nesmírně zajímavé sledovat v rukou zkušených hráčů. Na první pohled se totiž zdá, že Sombra dostala jen samá vylepšení, takže se těšíme na první hry, které mohou případně odhalit problémy s vybalancováním. V první řadě byl snížen cooldown pro její základní funkci – Hackování nepřátelských schopností. Snižuje se na pouhé tři sekundy a její účinek je nastaven na osm sekund, což znamená, že zkušený hráč může nahackovat dva, možná i tři cíle najednou. Problém je v tom, že zacílený nepřítel nesmí použít sovu schopnost pouhou sekundu, nikoliv pět, jako tomu bylo v původní hře, ale i to může stačit pro narušení připravované taktiky a průběh boje. Důležité také je, že Sombra zůstává neviditelná i v průběhu hackování a dostává útočný 50procentní bonus při udělování poškození každému, kdo byl v danou chvíli nahackován. V kombinaci s prací ostatních členů tým to může být poměrně silný efekt, zapomínat ale nesmíme na snížení účinnosti Sombřina samopalu. Mění se i chování ultimátní schopnosti – EMP – který nenaruší štíty pravděpodobně i proto, že v pokračování Overwatche bude o jednoho tanka méně, ale sebere 40 procent zbývajícího života všem nepřátelům v dosahu.

Overwatch 2 zatím nemá datum vydání, ale hra by měla dorazit v příštím roce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru