Sociální účty Mafie po dvou letech ožívají

Sociální účty Mafie po dvou letech ožívají

Spekulace o remasterech byly zřejmě pravdivé. Očekáváme oficiální oznámení

Zdroj: Take-Two
10. 5. 2020

Už na začátku dubna jsme vás informovali o tom, že v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu prošly ratingovou komisí poslední dva díly série Mafia. Obě s přídomkem Definitive Edition, obě s potvrzenými cílovými platformami PC, Xbox One a PlayStation 4. Vzhledem k neodlučitelné spojitosti Mafie s Českou republikou a zdejšími vývojáři vzbudila ve vašich řadách tato zpráva značný ohlas. Spekulovat se začalo nejen nad možným datem uvedení, ale především nad vylepšeními, kterými by mohly hry z let 2010, resp. 2016 projít. A zatímco v případě druhého dílu jsme schopní jednoduše pojmenovat, co by šlo ve smyslu technického zpracování zlepšit, třetí díl zůstává stále poměrně čerstvou vzpomínkou a úvahy nad remasterem se v tomto případě s označením Definitive Edition tlučou. Nechme ale úvah, podstatné je, že po měsíci kauza pokračuje a přichází potvrzení, že zápis zmiňovaných ratingových komisí nebyl náhodný.

Po necelých dvou letech totiž ožil účet hry Mafia na Twitteru a bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení se zde objevil vcelku výmluvný tweet: „Rodina.“ Co to znamená, už každý správný mafián ví, současně pak přestává být pochyb, že 2K v souvislosti s těmito hrami něco chystá. Pokud byste se ptali na reakce fanoušků pod zmiňovaným tweetem, nesou se v očekávaném duchu stížností na třetí díl a přání remasteru prvního dílu. O něm ale žádná z ratingových komisí nemluvila a je nepravděpodobné, že by na něj mělo dojít. Realističtější scénář je kolekce druhého a třetího dílu, která by mohla přijít v srpnu na oslavu 10. výročí od uvedení Mafie II. Do souvislostí můžeme dát i odhalení, které na 12. května chystá Geoff Keighley v souvislosti se svým Summer Game Festem, bez přehnaných očekávání ale musíme dodat, že na tomto místě pouze hádáme.

V závěru nicméně musíme natěšeným fanouškům připomenout, že na čtvrtém dílu Mafie studio Hangar 13 podle žádné oficiální zprávy nepracuje. Naopak, v březnu tohoto roku vyšlo prostřednictvím inzerátů najevo, že studio vývojáři hledají do svého středu výkonného producenta pro svou novou klíčovou značku a je klidně možné, že o jejich novém projektu ještě nějakou dobu neuslyšíme. Proti hovoří půl roku staré spekulace, které na Redditu sdílel uživatel s přezdívkou TheTruthTeller1985 a tvrdil v nich, že se na Mafii IV pracovalo, následně byl vývoj přerušen, aby se k němu ale vývojáři opětovně vrátili. Podle informací tohoto insidera má vést vývoj pobočka v Brightonu, ale podílet se na ní všechna oddělení kromě 2K Czech. Právě v Česku má totiž vznikat vylepšená a inovovaná verze druhého dílu v duchu remaku Resident Evil 2 a 3. Kolik je na tom pravdy ale odhalí až čas.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru