Metal Gear Solid, Konami, Snakeův dabér se domnívá, že remake Metal Gearu bude

Snakeův dabér se domnívá, že remake Metal Gearu bude

David Hayter dostal důvěryhodnou informaci. Myslí si, že dabing se musí nahrát znovu

Zdroj: Konami
26. 4. 2021
Název: Metal Gear Solid Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 3. 9. 1998

Původní dabér hlavního hrdiny série Metal Gear David Hayter se domnívá, že dojde na oznámení spekulovaného remaku. Prohlásil to v rozhovoru s Danem Allenem na YouTube s tím, že mu bylo řečeno, že je nová verze ve vývoji. Člověk by si mohl myslet, že coby představil Snakea by mohl být sám zdrojem podobných informací, ale není tomu tak.

David Hayter se podle svých slov domníval, že je to jen spekulace až do chvíle, kdy dostal zprávu od jednoho důvěryhodného insidera, který mu to také naznačil. Zdá se přitom, že sám přestal o informaci pochybovat a dává nedávným spekulacím větší váhu. Zajímavé, že Hayter předpokládá, že pokud Konami chce udělat remake, museli by znovu nahrát dialogy kvůli stáří původních materiálů.

Pokud by se tak tým digitálních restaurátorů nespokojil jen s nějakým vyčištěním a remasterováním nahrávek, mohl by si David Hayter svou nejslavnější roli zopakovat.

Původní nahrávky podle něj ani nevznikly ve studiu a celá hra už se jednou nahrávala znovu pro Metal Gear Solid: The Twin Snakes z roku 2004 pro GameCube. Teoreticky by prý mohli vývojáři použít dialogy z této verze, ale Hayter si to nemyslí. Pokud by se tak tým digitálních restaurátorů nespokojil jen s nějakým vyčištěním a remasterováním nahrávek, mohl by si David Hayter svou nejslavnější roli zopakovat. Neměl by pak už ale sám něco o projektu vědět?

Sluší se připomenout, že v Metal Gear Solid V jej nahradil Kiefer Sutherland. Později dokonce vyšlo najevo, že měl Hideo Kodžima roli nabídnout Kurtu Russellovi ještě dříve – během vývoje Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Ale pozor, tím Hayter s Metal Gearem neskončil. Naopak. Po odchodu Kodžimy z Konami si roli zopakoval už třikrát.

Remake starších dílů Metal Gear Solidu se jeví jako jednoznačně nejbezpečnější způsob, jak sérii vrátit znovu do oběhu.

Nejprve v tematické reklamě na Ford Focus z roku 2016. O dva roky později propůjčil hlas Snakeovi ve hře Super Bomberman R. A poté znovu v titulu Super Smash Bros. Ultimate. Řeč byla mimochodem i o tom, zda by případný remake měl využít původní pohled z ptačí perspektivy, nebo moderní 3rd person kameru, přičemž Hayter prohlásil, že originál měl svoje kouzlo, i když to bylo místy frustrující, ale nová verze by pravděpodobně vsadila na moderní pojetí.

V posledních měsících se opakovaně mluvilo o tom, že Konami zřejmě nabídlo značky Metal Gear a Silent Hill k licenci cizím studiím. Remake starších dílů Metal Gear Solidu se jeví jako jednoznačně nejbezpečnější způsob, jak sérii vrátit znovu do oběhu po odchodu jejího autora a zklamání v podobě Metal Gear Survive.

Poslední várku spekulací na konto oznámení nějakého nového Metal Gearu si můžete přečíst v našem předchozím článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru