The Smurfs – Mission Vileaf, Microids, Šmoulové od autorů posledního Asterixe vyjdou v říjnu

Šmoulové od autorů posledního Asterixe vyjdou v říjnu

Plošinovka nabídne čtyři hratelné postavy a speciální zbraň. Podívejte se na první obrázky

29. 5. 2021
Název: The Smurfs – Mission Vileaf Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2021

O nových Šmoulech od Microids jsme na Vortexu naposledy psali v dubnu. Francouzský vydavatel tento týden konečně blíže představil první chystaný titul The Smurfs – Mission Vileaf od týmu Osome Studio (Asterix & Obelix XXL Romastered, Asterix & Obelix XXL 3 – The Crystal Menhir) a ukázal také poprvé hru na prvních (trochu podivně rozmazaných) screenshotech. Na úvod připomeneme, že se jedná o 3D plošinovku pro PC, PS4, Xbox One a Switch. Nová už je informace o přesném datu vydání. Šmoulové na trh dorazí 25., respektive 26. října v závislosti na časovém pásmu.

Určitě vás zajímá, kdo se na tuhle akčně-botanickou výpravu vydá. Budou to Silák, Šmoulinka, Koumák a Mlsoun.

Známe také výchozí premisu. Jde o zcela nový příběh. Ve všem má ovšem zase prsty proradný Gargamel. Ten objeví magickou formuli, která mu umožní stvořit titulní rostlinu Vileaf. Ta je zdrojem semínek, která jsou schopná přilákat šmouly a uvěznit je. Kromě modrých skřítků má ale tahle kouzelná flora představovat velké nebezpečí pro celý les a jeho další obyvatele, protože je rostlina jedovatá.

Taťka Šmoula proto požádá některé své modré svěřence, aby mu pomohli najít přísady na vytvoření protilátky. Ta musí být dost silná, aby vyhubila Vileaf jednou provždy a uzdravila ostatních rostliny sužované touto kletbou. Určitě vás zajímá, kdo se na tuhle akčně-botanickou výpravu vydá. Budou to Silák, Šmoulinka, Koumák a Mlsoun. Všechny čtyři postavi budeme ovládat v průběhu celé hry.

K ruce budou mít i nějaký šikovný vynález. Spoléhat se mohou na takzvaný šmoulizér, který je dílem Kutila. Šmoulizér dovoluje bojovat s nepřáteli i léčí rostliny. Ale má i další využití. S jeho pomocí budeme skákat, plachtit, potápět se nebo vysávat. A jeho funkce půjde v průběhu hry vylepšovat s pomocí předmětů, které najdeme.

Samotný les důkladně prozkoumáme, slibují vývojáři. Vypravíme se i do bažin, Gargamelova hradu a na další místa. Celkem na nás čeká pět různých světů, říkají Microids. Lákají nás přitom na mix platformingu i průzkumu s tím, že jednotlivé úrovně budou hodně vertikální a budou skrývat různá tajemství. Titul bude možné hrát sólo i s přáteli.

Dcera původního autora Véronique Culliford věří, že si tituly užijí děti i dospělí a připomíná, že se navíc chystá nový seriál.

Jak už jsme psali dříve, nový počin je výsledkem spolupráce Microids a společnosti IMPS, která vlastní práva na značku Šmoulové. Celkem chystají hned čtveřici nových her s malými modrými skřítky, které původně vytvořil belgický kreslíř Peyo. Zabrousí do různých žánrů a tyto tituly budou vycházet v nadcházejících pěti letech. Microids tvrdí, že taková bohatá značka jim umožní vytvořit široké spektrum různorodých her. Tak aby si z nich mohl vybrat každý. Dcera původního autora Véronique Culliford věří, že si tituly užijí děti i dospělí a připomíná, že se navíc chystá nový seriál.

Na novince pracuje francouzský nezávislý tým Osome Studio, což jsou shodou okolností autoři jiné herní adaptace slavné komiksové značky. Podepsaní jsou pod hrou Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir a podíleli se rovněž na remasterech předchozích dvou dílů.

The Smurfs – Mission Vileaf, Microids, Šmoulové od autorů posledního Asterixe vyjdou v říjnu

Šmoulové ve světě videoher

Do Šmoulů se v minulosti pustila spousta slavných firem a dorazili na různé platformy. První hra nazvaná Smurf: Rescue in Gargamel's Castle vyšla už v roce 1982 na Atari 2600 a ColecoVision. Kromě velkých her se fanoušci zejména v posledních letech dočkali i řady mobilních titulů. Z hlediska žánrů šlo často o plošinovky, ale došlo i na závody nebo hudební/taneční hru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru