Služba GeForce Now přišla o většinu her od Bethesdy

Služba GeForce Now přišla o většinu her od Bethesdy

Po titulech od Activision Blizzard mizí další. Vydavatelé chtějí vyjednat nové smlouvy

24. 2. 2020

Společnost Nvidia se chlubí, že její cloudová streamovací služba GeForce Now už přilákala přes milion registrovaných uživatelů a pyšní se třeba tím, že v den vydání se v její “knihovně” objeví třeba netrpělivě očekávaný trhák Cyberpunk 2077. Ambiciózní platforma se má podle představitelů firmy v blízké budoucnosti rozrůst o 1500 dalších her, ale momentálně službu trápí spíš hry, které z ní mizí.

Ačkoli služba umožňuje, respektive vyžaduje využívat hry, které si uživatel koupil na jiném distribučním kanálu, jako je například Steam, neobejde se bez podpory vývojářů a vydavatelů a na jejich souhlasu je závislá.

Po společnosti Activision Blizzard své tituly z GeForce Now odstranil další významný hráč, a sice Bethesda. Jedinou výjimkou je Wolfenstein: Youngblood, který navíc podporuje RTX efekty, což může být i jeden z důvodů výjimky. Kompletní seznam odstraněných her najdete níže, ale jedná se o hry ze sérií Dishonored, Fallout, Wolfenstein nebo The Elder Scrolls. Zástupce Nvidie zprávu potvrdil na oficiálním fóru. Ačkoli služba umožňuje, respektive vyžaduje využívat hry, které si uživatel koupil na jiném distribučním kanálu, jako je například Steam, neobejde se bez podpory vývojářů a vydavatelů a na jejich souhlasu je závislá. Fungováním knihovny se diametrálně odlišuje třeba od Stadie. Proto také nenajedete v GeForce Now všechny hry, které třeba máte koupené na Steamu nebo Epic Games Storu.

Důvod zlobit se mají především platící zákazníci, kterým tato zpráva znovu ukazuje, jak je seznam podporovaných titulů v prostředí podobné on-line služby vrtkavý. Nvidia proto už před pár dny připustila, že tyto změny souvisí s přechodem od testovací fáze do plného a komerčního provozu. Je podle ní možné, že některé firmy ještě své hry z katalogu podporovaných vyjmou, jiné prý ale záhy pochopí, jaká je skutečná hodnota GeForce Now. Nvidia také ujišťuje, že po překlenutí této přechodné fáze už by měly hry z nabídky mizet jen výjimečně a naopak by se katalog měl pravidelně rozrůstat o nové tituly.

The Verge připomněl, že ještě před plným spuštěním služby z knihovny zmizely hry od dalších vydavatelů – Capcomu, Rockstaru a Square Enix.

Je zcela pochopitelné, že samotní vydavatelé se službou tak trochu experimentují a zjišťují, jak přesně funguje a jaký je o hry zájem. Z předchozích náznaků se ale zdát, že po nástupu plné placené verze především velcí hráči chtějí s Nvidií uzavřít nové smlouvy, které by jim možná dokonce garantovali nějaké podíl plynoucí z příjmů prostřednictvím předplatného.

Když z nabídky zmizely tituly od společnosti Activision Blizzard, nazvala to Nvidia poněkud vágně “nedorozuměním” bez konkrétních podrobností. Podle Bloombergu chtěl ale vydavatel novou komerční smlouvu. The Verge pak připomněl, že ještě před plným spuštěním služby z knihovny zmizely hry od dalších vydavatelů – Capcomu, Rockstaru a Square Enix. Službu naopak nadále podporují třeba Ubisoft, 2K Games, Warner Bros. Games, Sega nebo Codemaster.

Nvidia: „Existují tu technické i obchodní překážky, které musíme překonat, když do služby přidáváme hru.“

Jak si asi dokážete představit, předplatitelé na úbytek her reagují s velkou nelibostí. Někteří z nich přitom po službě podle svých slov sáhli třeba právě kvůli hrám od Bethesdy a nyní zvažují, že program opustí. Nvidia opět reagovala na výtky přímo na fóru. Společnost si je podle vyjádření vědoma, že jsou hráči zklamaní a zklamaný je i provozovatel. V ideálním světě by prý fungovala na GeForce Now každá hra, a to je svět, kterému se Nvidia chce přiblížit.

“Ale realita situace je taková, že tohle je pro hraní nová oblast. Existují tu technické i obchodní překážky, které musíme překonat, když do služby přidáváme hru,” stojí v prohlášení. Nvidia požádala zákazníky o trpělivost s tím, že celý proces sice vidět nemohou, ale firma tvrdě pracuje na tom, aby bylo co nejvíc her co nejdříve v GeForce Now k dispozici.

Služba GeForce Now přišla o většinu her od Bethesdy

Seznam odstraněných her od Bethesdy

Dishonored, Dishonored 2, Dishonored: Death of the Outsider, Doom, Everspace, Fallout 3, Fallout 76, Fallout: New Vegas, Prey, Quake Champions, Rage 2, The Elder Scrolls Online: Elsweyr, The Elder Scrolls V: Skyrim, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, The Evil Within 2, Wolfenstein II: The New Colossus, Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru