Slovenský The House of Da Vinci II vyšel na konzolích

Slovenský The House of Da Vinci II vyšel na konzolích

Závěrečný díl 3D puzzle adventurní trilogie dorazí v létě. Ani zde nechybí český dabing

Zdroj: Blue Brain Games

Slovenské studio Blue Brain Games momentálně pracuje na zbrusu nové hře The House of Tesla, ale i nadále se věnují své předchozí trilogii The House of Da Vinci. Nedávno oznámili, že první díl přepracovávají pro virtuální realitu, přičemž by v budoucnu měly následovat i zbývající dva díly. A nyní původní The House of Da Vinci II dorazil i na konzole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series. Následuje tak první díl, který na konzolích vyšel už v lednu, a pochopitelně to druhým dílem nekončí. V průběhu letošního léta by na konzole měl dorazit i závěr trilogie The House of Da Vinci III.

V The House of Da Vinci II se hráči ujmou postavy Giacoma, jenž vstupuje do služeb všestranného mistra a umělce Leonarda da Vinciho. Být nápomocen takovému velikánovi ovšem není jen tak, čili je potřeba zapojit hlavu a vyřešit celou řadu důmyslných hádanek, které mu mistr nachystá, nebo na ně narazí během společného bádaní. Do hry rovněž vstupuje Cesare Borgia, který má své vlastní plány a cíle, a nakonec i da Vinciho záhadné zmizení. Mladý Giacomo si tak bude muset poradit sám, aby svého mistra nalezl, zatímco bude objevovat skrytá místa, zdolávat překážky, luštit hádanky a zkoumat da Vinciho vynálezy včetně nejrůznějších mechanismů i válečných strojů. K tomu všemu se nicméně ještě připojí hrátky s časem.

Celá série The House of Da Vinci zaznamenala velký úspěch a patří k oblíbeným titulům v rámci 3D puzzle adventur. Dosud se prodalo více než 400 tisíc kusů trilogie na PC v rámci Steamu, na mobilních zařízeních pak jde dokonce o více než 3 miliony kopií. Vydání na konzolích nepochybně tato čísla ještě navýší. I zde navíc hra vychází s původními lokalizacemi, což v tomto případě znamená i s plnohodnotným českým dabingem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru