Slovenské „GTA“ Vivat Slovakia vyjde na podzim 2023

Open world akce z Bratislavy má profil na Steamu a vyřizuje odměny pro podporovatele

Zdroj: Team Vivat
6. 9. 2022
Název hry: Vivat Slovakia Vývojář: Platformy:

Team Vivat se opět o kus přiblížil vydání své open world akce Vivat Slovakia. Autoři spustili stránku na Steamu, která láká na vydání příští rok na podzim. Zájemce se vývojáři snaží nalákat screenshoty, které najdete i v této novince, a shrnují dosavadní informace o slovenské hře, která nás zavede do digitální Bratislavy. Studio slibuje mapu o rozloze přibližně 10 kilometrů čtverečních, víc než dvacítku misí založených na skutečných událostech, profesionální slovenský dabing nebo víc než 30 dobových aut.

Když jsme o hře psali naposledy, bylo to v souvislosti se spuštěním crowdfundingové kampaně, v níž autoři žádali 10 tisíc eur. Tato akce byla úspěšná a na platformě StartLab nakonec tým získal skoro 60 tisíc eur, díky čemuž dojde na nové rozhlasové stanice, funkční bratislavskou hromadnou dopravu a ve hře bude možné mít také psa. Teď bylo na oplátku třeba začít odbavovat odměny pro podporovatele. Za tím účelem spustili vývojáři stránku, kde mají hráči možnost customizovat si to, na co mají nárok za svůj příspěvek. Jde o věci jako vlastní jméno na pomníku, jméno na zvonku, vlastní NPC a tak podobně.

Autoři také připravili nové video, které reflektuje nejen vyřízení odměn, ale funguje rovněž jako FAQ, kde fanoušci najdou odpovědi na nejčastější dotazy. Vývojáři si stále nejsou jistí, zda bude hra k dispozici i na konzolích. V tuto chvíli míří na Windows, ale zjevně má tým zájem také o další platformy. Na ně by ale potenciálně mohlo dojít až po DLC pro PC. Cenu zatím autoři nestanovili, ale bude nepochybně nižší než za velké AAA hry, slibuje studio. Na druhé straně víme, že to bude víc než 20 eur. Za tuto částku šla získat jen během kampaně na StartLabu.

Stále je přitom možné hru a studio finančně podpořit nad rámec kampaně, která už samozřejmě skončila. Autoři nabízejí například možnost product placementu, každý může zkusit svůj projekt zviditelnit třeba reklamou, která zapadne do virtuálního světa. Teď chtějí autoři dodat podporovatelům slíbené grafické demo. Momentální verze je ale rok stará a už neodpovídá stávající podobě hry. Má špatnou optimalizace nebo původní postavy. Demo ale nakonec chce tým vydat a doplnit jej o test hardwaru, aby si mohli vývojáři udělat představu o tom, na jakých PC budou fanoušci titul spouštět.

Další podrobnosti o samotné hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru