Vivat Slovakia, Slovenská open world akce zkříží Bratislavu, GTA a Mafii

Slovenská open world akce zkříží Bratislavu, GTA a Mafii

Vivat Slovakia nás vezme do divokých devadesátých let. Láká na moderní dějiny i dabing

Zdroj: Team Vivat
3. 11. 2021
Název: Vivat Slovakia Vývojář: Platformy: Žánr:

O open world akci Vivat Slovakia nemusíte na Vortexu číst poprvé. Věnovali jsme se jí už v říjnu 2019 v souvislosti se hrou Vivat Sloboda. Na tento debut chtěl Team Vivat od počátku navázat rozsáhlejším projektem, který hráče vezme do divokých devadesátých let. Už tehdy autoři slibovali, že hra nabídne dabing, možnost opustit vůz a používat zbraně. Samotný tým se hlásil k inspiraci sérií Grand Theft Auto, ale chtěl takovou hru zasadit do slovenských kulis. A teď se titul konečně po dvou letech znovu výrazně připomíná.

Team Vivat vydal první teaser, jehož prostřednictvím nás zve do otevřené Bratislavy. Hra vzniká za přispění slovenského Fondu na podporu umenia a už na první pohled působí ambicióznějším dojmem než debut. Autoři slibují profesionální slovenský dabing, známé bratislavské ulice, akci i temný příběh, v němž si vládní špičky podávají ruce s podsvětím. Samotné příběhové mise mají být ostatně inspirované moderní historií.

Stírá se rozdíl mezi tajnou službou a organizovaným zločinem. Ti, kteří by měli stát proti sobě, tahají náhle společně za jeden konec. A za tu kratší pak běžný člověk.

Vývojáři nás uvádí do děje a říkají, že nově založený stát si prochází prvními porodními bolestmi. Ulice mají ovládat mafiánské gangy, které se nebojí být aktivní ani během dne. Praktiky podsvětí si ale měli osvojit také některé vládní špičky, které využívají mafiány na tu nejšpinavější práci. Stírá se podle nich rozdíl mezi tajnou službou a organizovaným zločinem. Ti, kteří by měli stát proti sobě, tahají náhle společně za jeden konec. A za tu kratší pak běžný člověk.

Hlavním hrdinou je třicátník, který pracuje pro tajnou službu. Vydává se za taxikáře, což mu umožňuje volně se pohybovat městem a monitorovat osoby, které má Slovenská informační služba v hledáčku. Pokud jde o zmíněný profesionální slovenský dabing, hlavní role se ujme Marián Labuda ml. Jeho kolegu namluví Lukáš Frlajs a autoři slibují i další jména jako Rasťo Piško nebo Milan Žitný. Na soundtracku má zaznít dobová hudba a titulní skladbou je 90s.

V tuto chvíli neznáme datum vydání ani všechny cílové platformy. Ale stojí za připomenutí, že titul Vivat Sloboda vyšel na Windows, Macu i Xboxu. Už ten nás vzal do otevřené Bratislavy a hráči v něm prožili revoluční dny v kůži taxikáře, který vozí stranické funkcionáře i protestující studenty. Více podrobností o hře Vivat Sloboda najdete v našem starším článku.

České studio SiCzech Arts připravuje pro změnu “socialistickou“ variaci na první Mafii pod názvem Velvetist: The City of Machine Guns.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru