Die by the Blade, Grindstone, Slovenská bojovka Die by the Blade vyjde v listopadu

Slovenská bojovka Die by the Blade vyjde v listopadu

Duchovní nástupce Bushido Blade je připraven do boje. Die by the Blade má unikátní svět

Zdroj: Triple Hill Interactive
22. 9. 2022
Název: Die by the Blade Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
16. 5. 2024
16. 5. 2024 (PC)
říjen 2024 (Xbox Series S | X, PlayStation 5)

Vývojáři ze slovenského studia Triple Hill Interactive oznámili, že jejich chystaná bojovka Die by the Blade vyjde už 3. listopadu. A při této příležitosti samozřejmě lákají na slibnou novinku čerstvým trailerem, který ji předvádí v akci. Hra dorazí současně na PC i konzole PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series. Hráči na Switchi se pak dočkají v příštím roce.

Hra, která vznikla ve spolupráci s týmem Grindstone, se inspirovala klasikou Bushido Blade od studia Lightweight a Square, která vyšla v roce 1997 na původní PlayStation a dodnes platí za legendu mezi bojovkami, v nichž můžete nepřítele usmrtit jediným dobře mířeným zásahem.  Vývojáři se ale hlásí také k odkazu sérií Way of the Samurai nebo Dark Souls. V Die by the Blade se to sice hemží katanami, zasazena však není do historie, ale samuraj-punkového světa, kde mají hráči na výběr z mnoha tradičních japonských zbraní.

Samotní vývojáři svět Die by the Blade popisují jako směs tradiční samurajské kultury a kyberpunkových prvků, což se odráží rovněž na módě, atmosféře a celkové estetice.

Autoři lákají na napínavé souboje jeden na jednoho, příběhovou kampaň i lokální a on-line multiplayer. V tradici Bushido Blade nemůžete očekávat žádné ukazatele zdraví. Musíte se účinně bránit, protože jedna chyba může znamenat konec. O vítězi dokáže rozhodnout zlomek sekundy, a tak si musíte vycvičit bleskové reflexy. Pokud vám ale nevyhovuje jedna zbraň, možná je na čase zkusit jinou s odlišnými pohyby a stylem bojem.

Upravit ostatně můžete nejen svou výbavu, ale také vzhled. Pokud jde o styl, nemusíte se držet nijak zpátky, ostatně video a screenshoty mluví jasně. Samotní vývojáři svět Die by the Blade popisují jako směs tradiční samurajské kultury a kyberpunkových prvků, což se odráží rovněž na módě, atmosféře a celkové estetice. Narazíme tak na klasické chrámy a přírodní scenérie, ale také futuristickou městskou zástavbu. Celkem se hráči budou utkávat v 15 různých arénách.

Středobodem ale samozřejmě bude samotný komplexní soubojový systém. Své umění můžete pilovat v tréninkovém režimu, přičemž se hra zjevně pokusí oslovit nejen hardcore bojovkáře, ale také začátečníky ochotné se učit. Pokud se už teď chcete v jejím světě trochu rozkoukat, na oficiálním webu můžete prozkoumat například jednotlivé postavy, ale také příběhovou premisu.

Hra vznikla s finanční podporou slovenského Fondu na podporu umenia, ale prošla rovněž úspěšně crowdfundingovou kampaní na Kickstarteru. Zde ji podpořilo bezmála pět set lidí celkovou částkou 25 tisíc dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru