Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Sledujte první trailer z Assassin’s Creed Valhalla

Sledujte první trailer z Assassin’s Creed Valhalla

S vikinským válečníkem se pokusíme vyplenit úrodnou Anglii. Hra dorazí na Vánoce

Zdroj: Ubisoft
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Včerejší odhalení Assassin’s Creed: Valhalla přineslo i příslib v podobě uvedení prvního traileru. A jak Ubisoft slíbil, tak se i úderem dnešní 17. hodiny stalo. Video je konečně tady a po vzoru předchozích dílů prezentuje další pokračování oblíbené ságy ve filmovém stylu. Jak už vyšlo najevo ze včerejšího artworku australského výtvarníka BossLogica, ve Valhalle se skutečně přesuneme do období Vikingů a s hlavním hrdinou se budeme pohybovat po Skandinávii a části dnešní Anglie. Hra vyjde v období letošních Vánoc na současnou i budoucí generaci konzolí Xbox a PlayStation a chybět nebude ani Google Stadia. Tisková zpráva rovněž potvrzuje, že PC verze bude vedle Epic Games Storu dostupná také v rámci předplatného uPlay+.

Jak už bylo řečeno dříve, na vývoji hry se podílí dosud nejvíc studií v historii série – konkrétně 15. To je přibližně třetina týmů, které Ubisoft má. Tím vedoucím je však pobočka v Montrealu, která má na svém kontě Black Flag i Origins. Tentokrát se však přesouvají do hrami příliš neprobádaného prostředí Vikingů, ve kterém budou moci hráči prožít soupeření o nadvládu v Anglii. Právě tam totiž bude hrdina/hrdinka Eivor coby vůdce klanu vysílat své nájezdy a rozšiřovat působení svého vlivu.

„Nemůžeme se dočkat, až budou moci hráči sami zažít, co je v rámci téhle vikinské výpravy čeká. V kůži Eivora – vikinského nájezdníka a vůdce klanu – se budou snažit založit nový domov během soupeření o nadvládu v Anglii,“ říká creative director Ashraf Ismail. Tisková zpráva pak upřesňuje, že si hráči budou moci zvolit pohlaví hlavního hrdiny a postupně si upravit jeho/její vzhled prostřednictvím nejrůznějších účesů, tetování i válečných barev. Důležitou roli budou hrát také politické svazky, bojová rozhodnutí a dialogové volby, které ovlivní svět Assassin’s Creed Valhalla.

Hráč povede svůj klan v 9. století k bohatým anglickým ostrovům. Musíme přitom zajistit budoucnost svým lidem. Autoři nás lákají na vylepšený soubojový systém s možností ovládat dvě zbraně současně. Postavíme se proti většímu množství rozličných nepřátel než kdy dřív. Abychom pro sebe zajistili dostatek zdrojů, můžeme vést nájezdy do vybraných oblastí. Jak se Vikingové začínají usazovat ve své nové domovině, narazí na odpor Sasů včetně krále Alfréda Velikého. Ten je označuje za pohany a chce ovládnout sám celou civilizovanou Anglii. Eivor musí udělat vše, co je nezbytné, aby uspěl.

Vývojáři slibují dynamický krásný otevřený svět, v němž budeme bojovat s nepřáteli, budovat své osídlení i upevňovat vlastní moc. Pokročilé RPG mechanismy mají ovlivnit rozvoj naší postavy i svět okolo nás. S každou volbou, kterou učiníme, ať už jde o politickou alianci, odpověď v rozhovoru či bojovou strategii, měníme naši cestu. Pokud jde o zbraně, budeme používat štíty, luky, meče i sekery. Souboje budou nemilosrdné, jak se na Vikingy sluší a patří. Nepříteli můžete klidně setnout hlavu, ale ke slovu přijde i plížení a možnost zasadit smrtící úder tradiční skrytou čepelí.

Podělte se o svého Vikinga

V rámci masivních nájezdů budeme zabíjet a plenit opevnění Sasů po celé Angli. Překvapivé útoky můžete vést také za pomoci lodí. Získané bohatství a zdroje využijete ke stavbě a vylepšování budov ve vlastním sídle. Stavby bude možné i upravovat. Postavíme vlastní kasárna nebo třeba kovárnu. Tady také budeme rekrutovat nové členy do svého klanu. Svého unikátního vikinského nájezdníka pak můžete sdílet on-line s přáteli a ti jej mohou využít ve vlastních bitvách.

Kromě základní verze bude jako obvykle k dispozici několik speciálních a sběratelských edic. Ta zlatá obsahuje vedle hry samotné i season pass. Ty dražší pak další obvyklé bonusy. Kdo si hru předobjedná, může se navíc těšit na rozšiřující misi The Way of the Berserker. Titul do prodeje doprovodí i spřízněný román.

Nahlásit chybu v článku

26

Napsat komentář

Další články
Nahoru