Sledgehammer údajně pracuje na Call of Duty: Advanced Warfare 2

Sledgehammer prý pracuje na CoD: Advanced Warfare 2

Série se má vrátit do budoucnosti v roce 2025. Předtím má dorazit Black Ops 5 od Treyarchu

Zdroj: Activision
6. 10. 2022

Pokud bychom měli reflektovat přítomnost, v souvislosti se sérií Call of Duty se můžeme těšit na blížící se Modern Warfare 2. Jenže plány Activisionu sahají mnohem dál a tituly, které se zhmotní až za několik let, přirozeně vznikají už nyní. Oficiálně jsme o nich, na rozdíl třeba jako od CD Projektu a jeho výhledu do vzdálené budoucnosti, bohužel neslyšeli, nicméně ze spekulací a náznaků si už můžeme poskládat poměrně jasný obrázek. Už v červenci se mluvilo o tom, že studio Treyarch pracuje na Black Ops 5, které by měl dorazit v roce 2024. A nyní přichází známý insider s přezdívkou Ralph Valve s tvrzením, že se v roce 2025 objeví Advance Warfare 2 od lidí ze Sledgehammer Games.

Jen pro kontext, Ralph Valve se sice už podle své přezdívky dříve zaměřoval téměř výlučně na tituly od společnosti Valve, ale svůj záběr i s rostoucím množstvím kontaktů a zdrojů značně rozšířil, a tak v průběhu letošního roku zmiňoval i některé detaily týkající se Modern Warfare 2. Máme proto důvod domnívat se, že se jeho poznámky k pokračování hráči nepříliš dobře přijaté futuristické odbočky Advance Warfare zakládají na autentických informacích a hra by skutečně mohla být tím, na čem autoři dosud posledního dílu série s podtitulem Vanguard pracují.

„Společnost Sledgehammer Games se chce oprostit od stříleček ze druhé světové války a místo toho se vrátí na bojiště budoucnosti. Tím na nyní sjednoceném enginu IW 9.0 naváže na éru Advance Warfare,“ uvádí Ralph Valve ve svém článku na stránkách magazínu What If Gaming. Zajímavé je také doplnění, že odklon od druhé světové války nemusí být nutně způsoben jen tím, že by se autoři Vanguardu či WW2 cítili tématem unaveni. Jak totiž Ralph Valve uvádí, také vývojáři ze Sledgehammeru byli zaskočení tím, jak špatného přijetí se Vanguard dočkal a bez ohledu na údajné plány, které měli s postavami i příběhem, v němž chtěli pokračovat, se rozhodli rodící se minisérii ukončit.

Další informace insider nepřináší, ani on si ale neodpouští poznámku, že futuristické díly Call of Duty nepatří k tomu, co by hráči na první signální vyhledávali a bude zajímavé sledovat, jak se s látkou lidé ze Sledgehammer Games popasují. Ačkoliv je přehnané očekávat něco úplně jiného, než co roky série nabízí, přeci jen by mohl vzniknout díky gadgetům či augmentovanému pohybu trochu jiný zážitek, který by třeba rozčeřil vody a dodal týmu sebevědomí. Připomínáme ale, že hra podle insidera nedorazí dřív než v roce 2025 a před ní by měl být na pořadí Black Ops 5. Rok 2024 pak zůstane s největší pravděpodobností ochuzen o plnohodnotné pokračování, nikoliv však „nějakou“ hru ze série Call of Duty, jak v průběhu roku komentoval Activision.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru