Skyrim oslaví 10. výročí další speciální edicí

Skyrim oslaví 10. výročí další speciální edicí

Přinese veškerý obsah Creation Clubu. Hra se rovněž dočká bezplatného next-gen updatu

Zdroj: Bethesda
20. 8. 2021

Součástí úvodního programu letošního QuakeConu byly vedle oznámení a následného vydání remasteru prvního dílu legendární střílečky Quake také informace o The Elder Scrolls V: Skyrim. Nesmrtelná hra, která vyšla před deseti lety na PC, PS3 a X360, se v průběhu svého životního cyklu dočkala vydání snad na všech myslitelných platformách i zařízeních, která herní konzole či počítače připomínají jen velmi vzdáleně. Bethesda ale v téhle jízdě nekončí a přesně na den desátých narozenin chystá další speciální edici, tentokrát výroční. Vyjde 11. listopadu a bude jakýmsi doplňkem předchozí Speciální edice, která dorazila v říjnu 2016 i se všemi oficiálními datadisky. Výroční edice totiž nabídne bonusový obsah v podobě více než 500 položek z tzv. Creation Clubu, který je centrem oficiálních i fanouškovských questů, zbraní, výstroje a mnoha dalších věcí.

Za tyto přídavky museli hráči v minulosti platit nemalé peníze, s přihlédnutím ke stáří Skyrimu a skutečnosti, že hru už snad musel hrát každý fanoušek fantasy RPG, však jejich cenu Bethesda významně sníží a nabídne ji právě prostřednictvím Anniversary Edition. Zkrátka ovšem nepřijdou ani stávající či budoucí majitelé zmiňované Speciální edice – i pro ně chystají vývojáři na narozeninový den bezplatný bonus v podobě tří přídavků do onoho Creation Clubu, které budou samozřejmě dostupné i ve výroční edici. Jde o možnost rybařit pomocí prutu, dále survival režim a v neposlední řadě linie questů Saints and Seducers. Co je ale ještě zajímavější, obě edice přinesou také next-gen update pro hraní na PS5 a Xboxu Series, byť ještě vývojáři blíže neupřesnili, do jaké míry hru vylepší.

Není to samozřejmě všechno, co oslaví 10 let od vydání jednoho z nejikoničtějších RPG nedávné doby. Vývojáři budou chtít dát prostor kreativitě svých fanoušků skrze soutěže. Zároveň se nejlepší obrazová díla dostanou do speciálního digitálního muzea Skyrimu a chystá se i přenos živého koncertu Londýnského symfonického orchestru, který zahraje části z nezapomenutelného soundtracku. Tak uvidíme, nakolik definitivní bod v historii série to vlastně bude, a jak dlouho ještě budeme muset čekat na šestý díl, který má dorazit až po Starfieldu, ale z nedávného vyjádření Phila Spencera také až po Fable nebo Avowed.

Zdroj: Bethesda

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru