Skybound pracuje na AAA hře Invincible

Skybound pracuje na AAA hře Invincible

Oblíbený komiks a seriál obdrží další zpracování. Střeva, akce, krvavá lázeň? Nic nemá chybět

Zdroj: Prime Video
16. 4. 2024

Minulý rok v létě bylo oznámeno mobilní RPG Invincible doplňující stejnojmennou komiksovou sérii a animovaný seriál od Amazonu (v češtině Neporazitelný). Tento titul ovšem fanoušky vyhlížející velkou plnohodnotnou adaptaci spíše zklamal, jelikož zkrátka čekali něco jiného. O něco lépe to dopadlo s později oznámenou a na podzim vydanou vizuální novelou Invincible Presents: Atom Eve od Terrible Posture Games. Stále však nešlo o hru, kterou by si fanoušci přáli. To se ovšem mění, jelikož se vydavatel Skybound Entertainment rozhodl spustit kampaň za účelem financování vývoje nové hry Invincible. A ta je už nyní úspěšná, i když současně jistým způsobem trochu zvláštní.

Na rozdíl od častých kampaní na Kickstarteru, v našem případě pak na Startovači nebo Hithitu, se společnost opět uchýlila na platformu Republic. Přesněji řečeno nejde o podporu vzniku samotné hry, nýbrž o investování přímo do společnosti Skybound Entertainment, tudíž nejde o crowdfunding, jak jej běžně známe. Minimální investice musí činit 100 dolarů, přičemž pro úspěch „kampaně“ bylo zapotřebí získat nejméně 50 tisíc dolarů, maximem je pak 5 milionů dolarů. V tuto chvíli se do investování pustilo již více než 160 lidí a celkem nabídli přes 450 tisíc dolarů. Do konce zbývá ještě 13 dní, nicméně už teď je kampaň úspěšná. „Většina crowdfundingových kampaní se točí kolem indie her a investoři mají jen málokdy možnost se dostat do společnosti herních AAA vydavatelů,“ stojí v popisu celého projektu. Přesto může tento způsob financování vzhledem k věhlasu značky působit poněkud nečekaně. My si však namísto 14stránkové smlouvy shrňme, co přesně má Skybound v plánu se samotnou hrou.

Skybound již kromě Invincible: Guarding The Globe a hry s Atom Eve pracovalo i na příchodu Invincible do Fortnite a má k dispozici IP a kontrolu nad celým projektem. Invincible je označován jako plnohodnotná AAA hra, přičemž jde zároveň o první takto velkou hru, kterou dělají přímo ve Skybound Games, momentálně v týmu čítající přes 30 lidí. Společnost se nicméně chlubí zkušenými vývojáři a veterány z Electronic Arts, Blizzard Entertainment, Epic Games nebo Amazon Games. Studio konkrétně vedou Chris Paulson z Activision Blizzard a Patrick Gilmore z Amazon Games. Co se týče hry jako takové, mnoho konkrétních informací sděleno nebylo, ovšem znalci předlohy mají přesně vědět, co očekávat – spoustu akce, úžasný design hry i postav a samozřejmě pořádnou záplavu krve. „Co na to říkáte? Střeva, krveprolití a potenciální investorská sláva?“ láká Skybound s tím, že takovou hru jsme od nich zatím ještě neviděli.

Herní Invincible má tedy v tuto chvíli dobře našlápnuto, minimálně tedy ohledně vzniku, ale jinak zatím můžeme jen předjímat, jak to nakonec celé dopadne. Seriál Invincible se na Prime Video vrátí s potvrzenou třetí řadou, navíc se v již smazaných detailech kampaně objevila i zmínka o řadě čtvrté a páté, ty ovšem potvrzeny nebyly.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru