Gran Turismo 7, Sony Interactive Entertainment, Škoda představila první vůz pro Gran Turismo

Škoda představila první vůz pro Gran Turismo

Elektrický koncept Škoda Vision Gran Turismo se inspiroval vozem Škoda 1100 OHC

Zdroj: Polyphony Digital/Škoda Auto
24. 4. 2024
Název: Gran Turismo 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 4. 3. 2022

Pro mnoho hráčů a fanoušků půjde o splněný sen. Nebo možná sen, ve který se ani neodvažovali doufat, dokud se neobjevily první náznaky. Automobilka Škoda oficiálně rozšiřuje garáž závodní hry Gran Turismo 7. Do její nabídky exkluzivně míří jednomístný elektrický koncept Škoda Vision Gran Turismo, který je inspirovaný vozem Škoda 1100 OHC z roku 1957. Slavnostní premiéry se novinka dočkala přímo v Praze za účasti zástupců automobilky i otce Gran Turisma, kterým je Kazunori Jamauči.

Škoda se objeví v sérii Gran Turismo vůbec poprvé a můžeme jen doufat, že nikoli naposledy.

Šéf automobilky Škoda Auto Klaus Zellmer říká, že Škoda Vision Gran Turismo propojuje bohatou historii s elektrickou budoucností a novým designovým jazykem Modern Solid. Vůz podle něj představuje způsob, jak přitáhnout ke značce nové zákazníky. Škodovka usiluje také o lepší zastoupení na poli digitálního závodění. Šéf Škoda Design Oliver Stefani poznamenává, že nový koncept je spojením minulosti a budoucnosti a výsledkem podle něj je fascinující směs tradičního motorsportu a virtuální elektrické závodnické budoucnosti.

Škoda se objeví v sérii Gran Turismo vůbec poprvé a můžeme jen doufat, že nikoli naposledy. Pro automobilku jde o velkou příležitost a prestižní věc, protože rozšířit zdejší katalog není vůbec samozřejmé navzdory tomu, že po jejím zapojení do GT fanoušci dlouho volali.

Jak už bylo řečeno, nový vůz je inspirovaný modelem Škoda 1100 OHC z roku 1957, který se měl zúčastnit slavného závodu 24 hodin Le Mans. V náznacích už jste ho mohli vidět dřív. Koncept zahrnuje prvky z původního vozu, ale samozřejmě také řadu moderních vymožeností. Jeho designéři se inspirovali rovněž designovým jazykem Modern Solid nových modelů Škoda. Na ně odkazují třeba přední světla nebo matná barva Explorer Green. Futuristická škodovka ale nemusí obléknout jen zmíněnou zelenou barvu. Na výběr je ještě krásný nostalgický motiv inspirovaný úspěšným rallye speciálem Škoda 130 RS, který zvítězil ve třídě třináctistovek v Rallye Monte Carlo 1977.

Elektrický stroj má výkon 800 kW a aktivní aerodynamické prvky. Čtveřice elektromotorů pohání všechna čtyři kola. Škoda Vision Gran Turismo láká na minimalistický digitální kokpit a sportovní sedačku. Futuristický volant byl navržen ve spolupráci s hráči, kteří jezdí v Gran Turismu řadu let. Displej funguje nejen pro zobrazení různých ukazatelů včetně rychlosti, jízdních režimů a stavu baterie, ale také jako “zpětné zrcátko”. Palubní senzory zase upozorní řidiče na to, že se příliš blíží jinému vozu, aby se mohl včas vyhnout kolizi. Vůz váží 1300 kilogramů, má 4,41 metru na délku a skoro dva metry na šířku. Výška je necelých 95 centimetrů.

Autor Gran Turisma Kazunori Jamauči na Twitteru uvedl, že update vyjde už zítra a nepřinese „jen“ vůz Škoda Vision Gran Turismo, jak naznačují tradiční siluety. Pokud vše klapne, na Vortexu vám přineseme rozhovor s tímto slavným vývojářem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru