Škoda Time Machine, Škoda Auto, Škoda Auto vydává vlastní závodní hru

Škoda Auto vydává vlastní závodní hru

VR titul pro Oculus Quest seznámí hráče s historií automobilky. Bude k dispozici zdarma

Zdroj: Škoda Auto
26. 8. 2020
Název: Škoda Time Machine Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila vlastní VR závodní hru Škoda Time Machine, kterou vytvořila ve spolupráci se studiem Brainz Immersive. Titul bude k dispozici v muzeu v Mladé Boleslavi a bude možné sis jej také zdarma stáhnout a užít doma, pokud vlastníte standalone headset Oculus Quest. Hra se objeví na distribuční platformě SideQuest.

Desetiminutový virtuální zážitek hráče posadí za volant slavných vozů značky Škoda. Úkolem je co nejrychleji projet stanovenou trať, přičemž ovšem cílem není klasická simulace, ale spíš velmi stylizovaná projížďka historií automobilky. Řidič se totiž pohybuje fantastickou krajinou, která je inspirovaná dobovými reáliemi.

Laurin & Klement i nejnovější Vision iV

Svezeme se automobily Laurin & Klement Voiturette A, Škoda 1000 MB, Favorit, Octavia i elektromobilem Vision iV. Cílem je připomenout si bohatou historii firmy, která slaví 125. výročí. Už v tuto chvíli si můžete zajezdit v mladoboleslavském muzeu, kde je navíc k dispozici volant vytištěný na 3D tiskárně, do nějž jsou zasazeny ovladače Questu. I tento volant inspirovaný tím z konceptu Vision iV, respektive jeho nákres si přitom bude možné stáhnout a nechat vyrobit doma.

Zajímavá je rovněž historie samotné hry. Původně se měla Škoda Time Machine prezentovat na letošním ročníku autosalonu v Ženevě. S ohledem na aktuální situaci ve světě se ale obě společnosti rozhodly namísto návštěvníkům veletrhů nabídnout titul všem.

Nám se bohužel zatím hru na SideQuestu objevit nepovedlo a nemáme informaci, kdy bude k dispozici.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru