Silent Hill 2 (remake), Konami, Skladatel hudby pro Silent Hill slibuje velké oznámení

Skladatel hudby pro Silent Hill slibuje velké oznámení

Je to projekt, o jehož existenci hráči doufají, láká Akira Jamaoka. Představen má být v létě

Zdroj: Konami
5. 2. 2021
Název: Silent Hill 2 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 8. 10. 2024

Už bychom asi ani nespočítali spekulace, které se na konto možného pokračování Silent Hillu objevily v uplynulých měsících a letech. Existuje hned několik scénářů, kdo by mohl za hrou stát, kdo se o její návrat snaží nejvíce a co by mohlo být potenciálně její náplní, jasno ale nebudeme mít do té doby, dokud společnost Konami, případně spolupracující vývojáři existenci titulu sami oficiálně nepotvrdí. Stát se tak mělo podle zaručených zpráv už v průběhu několika loňských událostí, ať už se bavíme například o prezentacích Sony v souvislosti s konzolí PlayStation 5 nebo o The Game Awards na konci roku, ani jednou ale na přísliby insiderů nedošlo a o Silent Hillu stále nepadlo ani slovo. To vše se ale může už brzy změnit, pokud si správně vysvětlujeme slova jednoho z nejpovolanějších – Akiry Jamaoky, dvorního skladatele zmiňované série.

Jamaoka dal před několika dny rozhovor videohernímu magazínu Al Hub, který se měl týkat zejména skladatelova zapojení do vývoje hry The Medium od polského Bloober Teamu. Velmi rychle ale došlo na otázku, co dalšího Jamaoka chystá a kdy jeho nový projekt uvidíme, čemuž se skladatel i bez přispění svého překladatele hlasitě zasmál. Poté, když mu byla otázka kompletně přeložena, si promnul obočí a zdlouhavě v japonštině odpovídal: „Pokud bychom se měli bavit hodně obecně, myslím, že něco o projektu uslyšíte už letos v létě, kdy bude oznámen.“ Na tom by pochopitelně ještě nemuselo být nic pozoruhodného – Jamaoka se může po vzoru The Medium klidně podílet na dalších podobných titulech – nesměl by však dodat do nejpodstatnější. „A mám takový pocit, že jde o hru, ve kterou doufáte,“ uvedl skladatel a dál se smál reakci novináře, který neskrýval nadšení z odpovědi. Pozoruhodné nicméně je, že video bylo před krátkou chvílí nastaveno jako soukromé a samotný článek z odkazovaného portálu zmizel, což logicky podporuje úvahy, že Jamaoka řekl něco, co říkat určitě neměl.

Jak už bylo řečeno v úvodu, o pokračování Silent Hill se spekuluje od vydání P.T. v roce 2014, v posledních měsících však náznaky sílily a nepřicházely pouze od novinářů či insiderů. Velmi zajímavé bylo například vyjádření Masahira Ita, bývalého art directora druhého a třetího dílu série, který loni v lednu na Twitteru potvrdil, že se coby plnohodnotný člen týmu zapojil do vývoje projektu, o němž doufá, že ho nikdo nezruší. Fanoušci si informaci spojili s tím, že Ito s největší pravděpodobností pracoval i na Silent Hills, tedy hře, která měla vzejít z hratelného konceptu P.T., ale kvůli problémům Konami s Hideem Kodžimou na ní nikdy nedošlo. Bez povšimnutí pak nezůstalo ani oživení oficiálních účtů Silent Hill na Twitteru a samozřejmě i skutečnost, že se spekulace mnoha lidí zřejmě nevzaly jen tak odnikud…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru