Life by You, Paradox Interactive, Simulátor života Life by You se znovu odkládá

Simulátor života Life by You se znovu odkládá

Konkurence pro The Sims měla dorazit už loni. Nově se jí dočkáme nejdříve letos v červnu

Zdroj: Paradox Interactive
5. 2. 2024
Název: Life by You Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Pokud vám už na poli simulátorů života přestalo stačit The Sims nebo jen čekáte na chystaný nový díl, pravděpodobně máte v hledáčku také titul Life by You, který se od svého představení profiluje jako velmi žhavá konkurence. Ostatně, ve studiu Paradox Tectonic působí na pozici generálního manažera Rod Humble, který se v EA delší dobu staral právě o značku The Sims, takže přináší důležité know-how a pravděpodobně i nápady, jak se od slavné série Maxisu odlišit. Jenže problém tkví v tom, že hra je stále v nedohlednu. Vyjít měla v předběžném přístupu už loni v září, pak byla odsunuta na začátek března a nyní Rod Humble oznamuje další posun o celé tři měsíce.

„Ahoj všichni, odsouváme start early accessu Life by You na 4. června 2024,“ říká Humble hned v první větě krátkého vývojářského deníčku. Dále vysvětluje, že čas navíc využijí vývojáři k odstraňování bugů, ale také k reakci na dojmy hráčů, kteří si mohli Life by You zahrát v testovacích verzích. Kromě toho se budou vývojáři soustředit na optimalizaci, výkon i stabilitu, byť Rod Humble připomíná, že i po odkladu půjde o titul v předběžném přístupu, takže nelze očekávat stoprocentní stav. Rod Humble pak vyjmenovává, že se postupně soustředí na podobu postav, odlaďování i některých glitchů, jako je překrývání jednotlivých vrstev oblečení, nebo animace.

Důležitou věcí pro Life by You, jak už bylo řečeno dříve, pak je vysoká úroveň modovatelnosti a právě v tomto ohledu se vývojáři snaží neustále vylepšovat nástroje pro vytváření nového obsahu. Ačkoliv vývojáři samozřejmě počítají s tím, že budou do hry přidávat obsah sami, modifikace mají být prostředkem k tomu, aby hra zůstala při životě co nejdéle, i když Humble není nikterak konkrétní a vše slibuje odhalovat až později. V úplném závěru se pak ještě vrací k otázce předobjednávek early accessu na Epic Games Storu, kam hra vedle Steamu zamíří – zda platí i pro vydání v novém termínu, případně co s nimi bude. Tady ale Paradox coby vydavatel musí postupovat podle platných pravidel, vrátí hráčům přes EGS peníze a nechá na nich, zda si budou chtít hru předobjednat znovu.

„Díky všem, kdo jste si předobjednali naší hru. Obzvláště pak těm, kdo si ji předobjednali dvakrát,“ loučí se pak Humble s nevyřčenou připomínkou, že datum vydání se mění již potřetí. Příště budou mít vývojáři pro hráče další standardní video s informacemi přímo o hře, o jednotlivých vylepšeních a změnách, které provádí před uvedením.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru