Simulátor mouchy nám přidělí čas podle země a dožití

Simulátor mouchy nám přidělí čas podle země a dožití

V Time Flies se staneme mouchou, která brzy umře a má spoustu neodkladných úkolů

Zdroj: Playables
28. 11. 2022

Ve hrách už jsme se stali různými zvířaty. Minulý týden jsme se věnovali Goat Simulatoru 3 a nedávno třeba českému Animal Simulatoru. V obou titulech se můžete stát dokonce různými zvířaty. V I Am Fish jsme si vyzkoušeli rybí šupiny a ještě předtím jsme se stali včelou v Bee Simulatoru. Teď dojde řada na ještě menší zvířátko – mouchu. A dokonce s filosofickým přesahem.

Time Flies má být krátká hra o našem omezeném čase, který strávíme na tomto světě. Život je krátký, říkají autoři. Proto musíme svůj čas využít naplno. Jelikož všichni nakonec zemřeme, dodávají. Taková je premisa titulu, na které pracují Michael Frei a Raphaël Munoz pod hlavičkou Playables. 

Na takovou mouchu číhá nebezpečí na každém kroku. Může se přilepit k mucholapce. Může se utopit ve sklenici s vínem. Může ji spálit žárovka. Přitom i moucha má, jak se podle hry Time Flies zdá, spoustu neodkladných úkolů. Samotní autoři v nadsázce říkají, že je to částečně open world a částečně letecký simulátor. V podstatě jde ale o to během šibeničního limitu splnit co nejvíc mini questů a zkusit co nejvíc aktivit, které prostředí nabídne.

Švýcarský designér a animátor Michael Frei prozradil, že ho inspirovala myšlenka, že moucha je něco skoro zbytečného až otravného. Její seznam úkolů je jakýmsi odkazem na naše každodenní starosti a to, že se sami sebe někdy ptáme, zda to má nějaký smysl a co máme udělat se svým životem. Proto také můžeme ve hře jen tak lítat a zemřít, aniž bychom splnili jediný úkol. Trochu jako ve skutečnosti.

Vtipné také je, že přidělený časový limit není pevně daný, respektive vychází z vaší polohy. Podle země původu vám hra dopřeje v sekundách tolik času, kolik let se lidé v dané zemi dožívají. O mnoho víc o hře nevíme, ale vypadá poměrně vtipně. Nebude to určitě pro každého, ale líbí se mi i její minimalistická černobílá stylizace. Vizuálně se hra inspirovala starým titulem Glider pro Mac. Šlo o první hru, kterou Frei hrál na tátově počítači.

Michael Frei má na kontě hry Plug & Play nebo Kids, což byly abstraktní tituly, skoro jako interaktivní animáky. Time Flies přistane na PC, Macu, PlayStationu i Switchi někdy příští rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru