Silent Hill: The Short Message, Konami, Silent Hill: The Short Message hlásí milion stažení

Silent Hill: The Short Message hlásí milion stažení

Spekuluje se o portech dalších starších dílů pro moderní systémy. Konami se finančně daří

Zdroj: Konami
6. 2. 2024
Název: Silent Hill: The Short Message Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 1. 2. 2024

Navzdory rozporuplnému přijetí se Konami pyšní prvním úspěchem experimentu Silent Hill: The Short Message. Titul si podle japonské firmy už stáhlo a vyzkoušelo víc než milion lidí. V tuto chvíli je k dispozici jen na PlayStationu 5. Je to pro novinku od studia HexaDrive hodně, anebo málo? Na to už se názory různí. Hra je koneckonců k dispozici zcela zdarma, ale mánii jako P.T. nezpůsobila. Ostatně vybrala si také poněkud jiný cíl.

Mezitím se čile spekuluje o možnosti, že by se na aktuální konzole podívaly starší hry z této hororové ságy. Nikoli však v podobě remaků jako u dvojky, ale coby jednoduché porty. Náznak se objevil v jednom z krátkých dokumentů věnovaných právě hře Silent Hill: The Short Message. Ve čtvrté části level designérka studia HexaDrive Rika Mijatani mluví o tom, že do Konami původně přišli s nápadem na remake Silent Hillu 2. Jak dobře víme, tento projekt nakonec připadl polskému studiu Bloober Team. Ještě předtím ale dostali podle Mijatani nabídku na porty starších her, zdá se. I když HexaDrive se svým nápadem na remaky dvojky neuspěli, vytvořili krátké demo. Několik záběrů z něj se ve videu rovněž objeví. Dostalo název Silent Hill: Letter from Silent Heaven.

Společnost Konami se rovněž pochlubila finančními výsledky za uplynulých devět měsíců. V období od dubna do prosince 2023 zaznamenala rekordní příjmy i zisk.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru