Dead by Daylight, 505 Games, Koch Media, Starbreeze Publishing, Silent Hill se vrací jako rozšíření pro Dead by Daylight

Silent Hill se vrací jako rozšíření pro Dead by Daylight

Cheryl Mason a Pyramid Head se střetnou na chodbách školy. Tentokrát v multiplayeru

Zdroj: Behaviour Interactive
27. 5. 2020
Název: Dead by Daylight Vývojář: Vydavatel: , , Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 14. 6. 2016

Čtyři roky po vydání nepřestává asymetrický multiplayerový horor Dead by Daylight překvapovat. V sérii rozšíření přidal během uplynulých let celou plejádu licencovaných postav ze slavných hororových sérii, ale teď se vývojářům z kanadského studia Behaviour Interactive povedlo ulovit skutečného sólokapra. Jejich prostřednictvím se překvapivě vrátíme do Silent Hillu, na jehož pokračování čekáme jako na smilování boží.

Jedná se o nečekaný crossover, který sice není nenahradí plnohodnotný nový díl od Konami, ale ze všech možných experimentů z předchozích by mohl být tím zdaleka nejpříjemnějším. S hrdinkou Silent Hillu 3 Cheryl Mason se hráči vrátí do základní školy Midwich, která představuje novou mapu. Zdejší děsivá minulost se podle očekávání podepsala na tom, jak se ústav změnil. Cheryl alias Heather na sebe pochopitelně vezme roli dalšího přeživšího a rozšíří řady těch stávajících. S tímto světem už má bohaté zkušenosti.

Podoba Pyramid Heada vychází z jeho vzhledu v Silent Hillu 2 a svými schopnostmi se bude lišit od ostatních zabijáků v Dead by Daylight. Nemá například své oběti věšet na klasické háky.

Proti ní a dalším postavám bude naopak stát hráč ovládající ikonické monstrum ságy Silent Hill. Tím je sadistický a nemilosrdný Pyramid Head, známý též jako Executioner. Vybavený pochopitelně bude svou pověstnou čepelí.

Podoba Pyramid Heada vychází z jeho vzhledu v Silent Hillu 2 a svými schopnostmi se bude lišit od ostatních zabijáků v Dead by Daylight. Nemá například své oběti věšet na klasické háky. Jeho vzhled si budou moci hráči upravit, což platí i pro Cheryl Mason alias Heather. Jeden z jejích skinů inspirovala třeba Lisa Garland z prvního a třetího dílu.

Samotná mapa vycházející z původní hry pak mísí dohromady prvky zamlženého světa i Otherworldu. Bude obsahovat řadu tajemství a easter eggů, lákají autoři. Hudební motiv Dead by Daylight byl upraven pro potřeby Silent Hillu a pomohl s ním přímo dvorní skladatel hororové série Akira Jamaoka.

K dispozici máme oficiální premiérovou upoutávku a sadu prvních obrázků. Mnohem zajímavější ale bude zjistit, jak má obsah DLC vypadat přímo v akci. Rozšíření Silent Hill vyjde na PC i konzolích už 16. června, takže čekat nebudeme muset dlouho. Pokud ale hrajete na PC, nemusíte čekat vůbec. Na rozdíl od konzolí tu totiž už je prostřednictvím Steamu k dispozici public test. Můžete se tedy podívat přinejmenším na videa od ostatních hráčů.

Multiplayer nebude v Silent Hillu poprvé

Už v minulosti se prostřednictvím rozšíření rozrostlo Dead by Daylight o postavy ze sérií Halloween, Left 4 Dead, Texaský masakr motorovou pilou, Noční můra v Elm Street, Saw, Evil Dead, Vřískot nebo Stranger Things. Ceny podobných DLC se obvykle pohybují od 5 do 12 eur.

Nová mapa bude zdarma pro všechny, ale za postavy si zahraje jen ten, kdo zaplatí. Autoři si mohli vybírat z mnoha potenciálních lokací, ale nakonec zvolili slavnou školu z prvního dílu. Obvykle prostředí jen interpretují, tentokrát se ale podle svých slov pokusili co nejvíc přiblížit originálu a známé struktuře. I když jsou tak v mapě nějaké změny, mnoho částí je velmi autentických.

V tomto případě prý nebylo třeba moc měnit, aby Silent Hill zapadl do světa a pravidel Dead by Daylight.

Pokud jde o to, jak se autoři spojili s Konami, neměli to vlastně tak obtížné. Tato společnost je totiž vydavatelem fyzické verze Dead by Daylight v Japonsku. Oběma stranám se nápad líbil. Behaviour totiž dbají na to, že každá podobná spolupráce musí dávat smysl pro obě zapojené značky v rámci crossoveru. V tomto případě prý nebylo třeba moc měnit, aby Silent Hill zapadl do světa a pravidel Dead by Daylight.

Ságy Silent Hill se už dříve namočila do vod multiplayeru v automatu Silent Hill: The Arcade z roku 2007 a prostřednictvím nepovedeného spin-offu Silent Hill: Book of Memories z roku 2012 pro handheld PlayStation Vita. Doufejme, že to tentokrát dopadne lépe.

Je to další předzvěst rebootu?

Snad Behaviour dostojí své reputaci i vysokým očekáváním a zapracují novinku do své hry stejně úspěšně jako v předchozích případech. Nebylo by mimochodem vůbec špatné, kdybychom se dozvěděli, že jde o součást plánu Konami přilákat ke značce znovu pozornost hráčů, než odhalí spekulovaný reboot.

Že by se konečně blýskalo na lepší časy? Posledním oficiálním příspěvkem do ságy Silent Hill byl výherní automat, který Konami představilo loni na podzim.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru