Silent Hill: Ascension, Konami, Silent Hill: Ascension je nepřitažlivá ždímačka na peníze

Silent Hill Ascension nepoužívá AI, potvrzuje Genvid

Jde o reakci na podezření ze strany fanoušků. Vše je prý ale práce scenáristů

Zdroj: Konami
29. 11. 2023
Název: Silent Hill: Ascension Vývojář: , , , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 31. 10. 2023

Jak jste si mohli přečíst v našem článku ze začátku listopadu, interaktivní seriál Silent Hill Ascension, za kterým stojí společnost Genvid a další partneři, se nám do vkusu příliš netrefil. Ať už šlo o příběh, postavy nebo způsob, jakým hra funguje po stránce monetizace, zdálo se, že jde spíše jen o projekt, který se veze na slávě značky, ale fanouškům série nemá co dát. Podobný názor sdíleli i ostatní, a ačkoliv „hra“ stále běží a funguje, příliš pozitivních ohlasů jejím směrem neproudí.

Je tomu vlastně úplně naopak, což dokazuje i podezření, že část obsahu nechali autoři sepsat umělou inteligenci, na což poukazoval například fanoušek s přezdívkou VoidBurger na Twitteru. Před několika dny sdílel několik screenshotů z jedné z epizod, na základě kterých chtěl skrze titulky poukázat na příliš jednoduchý jazyk dialogů, případně na místa, která příliš nedávají smysl. Šlo samozřejmě jen o domněnku, navíc doplněnou řadou nevybíravých slov na konto projektu i jejích autorů, mnoho diskutujících mu ale dávalo za pravdu a podivovalo se, jak zvláštně Ascension působí. Zvlášť, když dříve zástupci společnosti Genvid mluvili o tom, že umělá inteligence je branou k efektivnější práci.

Jenže ačkoliv to nebývá časté, na nařčení z využití umělé inteligence pro přípravu scénáře či dialogů nakonec reagoval CEO Genvidu Jacob Navok a vyvrátili, že by umělou inteligenci používali. „Všechna slova v Ascension napsali živí lidé, mnoho z nich má dlouholetou praxi a kariéru zahrnující hry pro TElltale, Pixar, God of War Ragnarök, Resident Evil Village a mnoho dalších,“ napsal Navok na Twitteru. Pro jistotu doplnil, že napříč scénáři se nachází přesně nula písmen a slov, za kterou by stála umělá inteligence, už jen proto, že autoři Ascension mají být věci plně oddaní a stojí za ní.

Potvrdil však, že řeči o umělé inteligenci v uplynulých měsících nemají žádnou souvislost s Ascension a že šlo jen o připomínky toho, že dřív v Genvidu u jiných projektů zkoušeli AI zapojit třeba do vylepšení animací nebo zefektivnění produkčních postupů v oddělení cinematic designéru. Rozhodli se ale na základě neuspokojivých výsledků tuto technologii nepoužít a tak tomu má být i nadále.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru