Silent Hill 2 (remake), Konami, Silent Hill 2 obdržel věkový rating v Jižní Koreji

Silent Hill 2 obdržel věkový rating v Jižní Koreji

Vydání remaku může být blízko. Bez oficiálního oznámení ale jistotu nemáme

Zdroj: Konami
10. 3. 2024
Název: Silent Hill 2 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Situace kolem remaku druhého dílu série Silent Hill, na kterém pracují vývojáři z polského studia Bloober Team, je už delší dobu nejasná. Ačkoliv byl titul po četných spekulacích oznámen už v roce 2022 s tím, že se na něm v té době již nepochybně delší dobu pracovalo, stále neznáme datum vydání. Co víc, poslední video, kterým se titul prezentoval, fanoušky příliš nepotěšilo a byl to dokonce šéf vývojářů z Blooberu, který se nečekaně otevřeně opřel do marketingu řízeném společností Konami. Přesto ale z nejrůznějších míst zaznívá, že by měl být Silent Hill 2 témř připraven, čemuž odpovídá i čerstvý věkový rating, který získala hra v Jižní Koreji. Upozornil na něj magazín Gematsu a optimisticky naladěná část fanoušků věří, že oznámení data, resp. samotné vydání už může být velmi blízko.

Co se týče ratingu, podle očekávání je hra určena „pro dospělé“, což ale samo o sobě skutečně není žádné překvapení. Ostatně i odůvodnění zní vcelku přímočaře, když se ve hře objevuje nadměrné množství krve, projevy chaosu nebo násilné scény, při kterých dochází k „rozčtvrcení stvoření“. Těšit se prý můžeme také na projevy hnusu, kam spadají „tvorové s bizarně zprohýbanými končetinami“ a samozřejmě dojde i na projevy strachu ve strašidelných kulisách doplněných bezútěšnými zvuky. Ano, to zní jako popis toho, co můžeme od Silent Hillu 2 očekávat, otázkou teď ale tedy zůstává, kdy přesně?

V úvodu zmíněné tvrzení, že je hra ve finální fázi příprav, vychází jednak ze zpráv insiderů a jednak ze situace, která kolem hry panovala přesně před rokem. Tehdy došlo k nepřesenému překladu vyjádření ředitele studia Piotra Babiena, který měl uvést, že je hra připravena k vydání. Ve skutečnosti ale pouze komentoval, že po stránce obsahu je hra hotová, ale do vydání ještě nějaký čas zbývá. Podotýkáme, že to bylo na konci loňského března, je proto na místě očekávat, že po roce možného testování a úprav by už hra skutečně mohla být na dohled. Dokud se ale neozve Konami, jistotu mít nebudeme, čekat třeba dalšího půl roku se už ale diskutujícím vskutku příliš nechce…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru