Gotham Knights (Batman), Warner Bros. Interactive Entertainment, Šifra kolem nového Batmana poukazuje spíše na Batgirl

Šifra kolem nového Batmana poukazuje spíše na Batgirl

Hráči odhalili všechny kódy z teaser webu. Bude hlavní hrdinkou dcera komisaře Gordona?

Zdroj: Warner Bros.
19. 8. 2020
Název: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 10. 2022

Jak už jsme vás informovali včera dopoledne, vývojáři ze studia WB Games Montréal začali s blížícím se festivalem DC FanDome konečně lákat na svou připravovanou hru s Batmanem. Po krátkém teaseru na Twitteru byl spuštěn i tajemný web r3dakt3d.com, na kterém se měla včera v podvečer objevit první část šifry. Už v průběhu včerejšího dne se ale fanouškům podařilo ze zdrojového kódu vytáhnout první detaily, včetně kousku mapy gothamského Diamond Districtu, a vyšlo najevo, že by se měli hráči v nadcházejících dnech dostat k několika kódům, po jejichž zadání na zmiňovaném webu získají další indicie. Kampaň ovšem lidem z Warner Bros. příliš nevyšla, neboť včerejší snahu komunity dotáhl do konce fanoušek s přezdívkou Chase-5, který na Redditu zveřejnil všechny zbývající kódy a rozpoutal diskuzi kolem Batgirl!

„Jedna z věcí, kterou se živím, je vývoj webů,“ napsal Chase-5 a vysvětlil, že dostat se ke kódům bylo jednoduché. „Když jsem zjišťoval, na co dalšího bych mohl narazit, objevil jsem všechny hlášky, které měly doprovodit úspěšné zadání kódů, ale jinak nic, co by stálo za zmínku,“ dodává Chase-5. Na stránkách r3dakt3d.com je nicméně podle něj připraveno místo na dvě videa – teaser a trailer – což odpovídá slibu, že vývojáři hru během DC FanDome představí. Vraťme se ale k oněm kódům, které nakonec vzbudily větší pozornost, než si mohl Chase-5 myslet, protože seřazené za sebou – 761941364995 – dávají čárový kód následujícího komiksu.

Ano, jak odhalili lidé spravující twitterový účet Batman Arkham Videos, jedná se o obálku sešitu Detective Comics #359, ve kterém se poprvé předstvila Batgirl. V pozadí za ní pak do scény přilétají Batman a Robin, což by potvrzovalo domněnky, že hra nabídne celou řadu hratelných postav, které se budou v příběhu střídat. Ještě zajímavější je ale skutečnost, že takřka stejný obrázek se o několik let později objevil na obálce 43. dílu komiksu Batman: Gotham Knights, což je i název, o němž se v souvislosti s chystanou hrou spekuluje nejvíce. Je ovšem otázkou, jak velký prostor chtějí WB Games Montréal dát zmiňované Batgirl a jaký ostatním hrdinům. Na první pohled se totiž zdá, že dcera komisaře Gordona bude hlavní hrdinkou celé hry, bez ohledu na to, jak k ní přistupuje komiks. Přítomnost Batmana a Robina ale může klidně jen potvrzovat předchozí úvahy a spekulace, že bude pozornost rozvrstvena mezi vícero hrdinů a vývojáři se jen rozhodli, lákat na novinku prostřednictvím postavy, kterou bychom na začátku ani netipovali.

Batgirl není Batwoman

Ačkoliv by se mohly zdát rozdíly mezi oběma postavami nicotné, Batgirl nelze zaměňovat s Batwoman. První zmiňovaná patří do rodiny mnohem déle a podobně jako Robin funguje v komiksech spíše jako Batmanův parťák, nežli vedoucí postava. Ostatně, svůj vlastní komiks dostala až v roce 2000. Na druhé straně Batwoman přišla ke slovu poprvé až v roce 2006 a je skutečným protějškem Bruce Waynea. Bohatá vévodkyně Katherine Kane razí podobné zásady jako Bruce a své bohatství směřuje k potlačování zločinu v Gotham City.

Jak to celé dopadne se dozvíme už tuto sobotu v 19.30 hod., na kdy má WB Games Montréal naplánovanou svoji prezentaci. Měla by trvat 20 minut a podle rozvrhu DC FanDome se dočkáme nejen představení hry, ale také krátkého segmentu otázek a odpovědí. Akci budeme pochopitelně sledovat, pravděpodobně i s večerním streamem.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru