Lust from Beyond, PlayWay, „Sex tu není jen proto, aby uspokojil hráčovu fantazii“

„Sex tu není jen proto, aby uspokojil hráčovu fantazii“

Autor Lust from Beyond prozradil, že erotický horor chce i na konzolích. Bojuje proti cenzuře

Zdroj: Movie Games Lunarium
23. 11. 2020
Název: Lust from Beyond Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 11. 3. 2021

Erotickému hororu Lust from Beyond od polského studia Movie Games Lunarium se na Vortexu věnujeme často a rádi. Vlastně bych ze všeho nejraději psal o erotických hororech každý den, ale to by bohužel asi neprošlo. Teď je ale dobrá příležitost téma oprášit, protože magazín TGG přinesl rozhovor s jedním z autorů Lust from Beyond. Michał Ciastoń působí jako šéf studia, producent a game designer, ale podílí se i na scénáři nebo level designu. Prozradil například, kde se vzal nápad na erotický psychologický horor. Ciastoń podle svých slov hledal v žánru hororu něco nového. Inspiroval ho například film Eyes Wide Shut režiséra Stanleyho Kubricka z roku 1999. Měl podle něj přesně tu atmosféru, kterou hledal. Ale nebyla to jediná inspirace, přidal další věci, které má rád, jako jsou Lovecraft, Giger a Beksiński. Z téhle kombinace se zrodil celý vesmír.

Ciastoń zdůraznil, že Lust from Beyond vyjde na Steamu v necenzurované verzi a erotika, strach i násilí jsou nedílnou součástí jeho světa. Autoři to však nechtějí přehnat a dbají prý na správné tempo a dávkování. Tyhle prvky podle vývojářů budou fungovat jen tehdy, pokud mezi nimi existuje prostor pro určitý oddych. Michał Ciastoń přiznal, že vývojáře velmi překvapil úspěch hry v kampani na Kickstarteru, kde se ji povedlo zafinancovat během pouhých 10 hodin. Předčilo to prý očekávání týmu. “Především proto, že důvěra v herní vývojáře klesá, pokud jde o crowdfundingové kampaně,” uvedl Ciastoń s tím, že množství prázdných slibů hráče vyděsilo a možná je to tak dobře. Zdůraznil přitom, že částka vybraná na Kickstarteru umožnila studiu dokončit hru a přidat další obsah, ale celkový rozpočet je mnohem vyšší. “Kampaň byla skvělá zkušenost, ale přinesla také hodně zodpovědnosti. Soustředíme se na to, abychom nezklamali očekávání hráčů. Věřím, že jsme na dobré cestě,” doplnil Ciastoń.

Michał Ciastoń si pochvaluje rovněž odezvu hráčů na bezplatný hratelný prolog. “Výrazně ovlivnil popularitu hlavní hry,” uvedl. Dodal přitom, že některé postřehy od hráčů už autoři zohlednili u plné verze. Podle vývojářů šlo o skvělý test toho, jak komunita vnímá titul a čím dříve něco podobného uděláte, tím víc z toho může plná verze těžit. Ciastoń také věří, že vedle hororu a erotiky bude Lust from Beyond prostě dobrá adventura, která nabídne spoustu emocí. Nechtěl ale prozradit, jak je hra dlouhá s tím, že se na ní pořád pracuje. “Nicméně myslím, že hráči budou spokojení,” naznačil alespoň.

Důležitým tématem rozhovoru byl samozřejmě také sex, jaký má vliv na hru a jak je pro ni důležitý. “Sex je základní část tohoto projektu a součást celého světa. To znamená, že můžete očekávat mnoho podobných scén. Důležité ale je, že tu nejsou jen proto, aby uspokojily hráčovu fantazii,” uvedl Ciastoń a tvrdí, že jde o jakousi psychologickou hru. V ní nám autoři ukazují příjemné obrázky, ale postupně představují další prvky, které jdou daleko za hranici obvyklé komfortní zóny. Víc bohužel nechtěl Michał Ciastoń prozradit o tom, zda mají sexuální scény nějaký vliv na různé konce hry. Nechce prý slibovat něco, co by se nakonec nemuselo ve hře objevit. “Lepší je být příjemně překvapený než zklamaný,” myslí si.

„Cenzurování je útok na uměleckou svobodu a způsob, jak podporovat obraz světa, kde je brutální vražda v pořádku, ale ženská bradavka nikoli.“

S ohledem na vše vyřčené vás asi nepřekvapí, že Michał Ciastoń je odpůrcem cenzury ve hrách. Otevřenost ke všem druhům zážitků a zvědavost je podle něj známkou dospělosti. “Cenzurování je útok na uměleckou svobodu a způsob, jak podporovat obraz světa, kde je brutální vražda v pořádku, ale ženská bradavka nikoli,” prohlásil. Upozornil ale také, že na určitých platformách je to podřízeno byznysovým rozhodnutím. Přesto je proti cenzuře podle něj třeba bojovat. Samotní hráči ale prý mají v rukou, zda se takovým projektům, jako je Lust from Beyond povede. V této souvislosti stojí za připomenutí, že předchozí erotický horor ze stejného světa Lust for Darkness už vyšel na Switchi i na PS4, ale na rozdíl od PC verze se neobešel bez cenzurních zásahů.

Ciastoń doufá, že si hráči novinku užijí a ocení její příběh, grafiku, zvuk i hratelnost. První ohlasy už podle něj naznačují, že se hra lidem líbí. Pokud jde o odkládané datum vydání, autoři ještě potřebují trochu času. Ciastoń uvedl, že Lust from Beyond je ambiciózní projekt. Slíbil navíc, že se opatrně mohou začít těšit i konzolisté, přestože zatím hra míří jen na PC. V tuhle chvíli se zcela soustředí na PC verzi, ale autoři by podle něj rozhodně chtěli mít hru i na konzolích. Ciastoń povídání uzavřel s tím, že on i jeho tým doufá, že se povede Lust from Beyond dotáhnout co nejblíže dokonalosti, ale to si nepochybně přeje každý vývojář. Tak studiu i sobě přejme, aby se to povedlo a na titul už jsme nečekali dlouho. Po posledním propásnutém termínu vydání nemá hra stanové datum vydání. Dorazí prý “brzy”.

Více podrobností o Lust from Beyond najdete v našich starších článcích. Oba hratelné prology jsme si také vyzkoušeli a ukázali vám je ve streamu.

Nahlásit chybu v článku

15

Napsat komentář

Další články
Nahoru