Serious Sam 4, Devolver Digital, Serious Sam 4 se vrátí v srpnu i se zástupy nepřátel

Serious Sam 4 se vrátí v srpnu i se zástupy nepřátel

Vývoj hry po dlouhých letech směřuje do finále. Frenetická akce vyjde na Steamu a Stadii

Zdroj: Croteam
20. 5. 2020
Název: Serious Sam 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Společnost Devolver Digital a chorvatští vývojáři ze studia Croteam přispěchali s novými informacemi na konto frenetické střílečky Serious Sam 4, jak slíbili. Hra se zřejmě zbavila podtitulu Planet Badass a vyjde 6 let od oznámení konečně letos v srpnu na Steamu a Stadii. Jedná se o prequel, který má povýšit adrenalinovou akci na úplně novou úroveň.

Páteří titulu bude kooperativní kampaň až pro čtyři hráče, která kromě primárních cílů nabídne i vedlejší questy.

Vrátí se staří známí nepřátelé a narazíme také na úplně nové protivníky. Na bojišti se jich najednou sejdou tisíce a tisíce, lákají autoři. Do rukou dostaneme smrtící arzenál, který navíc budeme moci v průběhu hry upgradovat. Páteří titulu bude kooperativní kampaň až pro čtyři hráče, která kromě primárních cílů nabídne i vedlejší questy.

Vedle krátkého nového traileru, na nějž nás autoři lákali, se pak další videa přímo z gameplaye objevila trochu nelogicky jako neveřejná v roztříštěné podobě na kanálu Devolver Digital a na stránce na Steamu, která nyní supluje oficiální web serioussam.com. Doufejme, že jen dočasně. Tyto jednotlivé klipy nás seznamují se soubojovým systémem, nepřáteli, zbraněmi, hubou a systémem Legion.

Vývojáři slibují, že hra bude náročná a vrhne nás do víru té nejšílenější akce hned od samého počátku. Doslova mluví o tanci mezi nepřáteli a projektily, v němž se máme stále zlepšovat. Bez ohledu na inovaci v grafice půjde prý o klasického Serious Sama, který položí základy pro budoucí díly. Akce bude brutální, krvavá a plná roztodivných zbraní. Tempo má akci udávat hudba a hlavně dominantní bicí. Soundtrack se prý přiblíží hollywoodským filmům, tvrdí jeho skladatel.

Speciálně pro Serious Sam 4 autoři vyvinuli systém nazvaný Legion, který umožní zobrazit zmíněné mnohatisícové zástupy nepřátel v jedné scéně. Vývojáři jsou prý sami příjemně překvapení tím, jak rychle může celá věc běžet. Původně doufali v 10 tisíc nepřátel, ale dostali se mnohem, mnohem dál. Tohle je novinka, která se v předchozích hrách z této série neobjevila. Už proto budou zapotřebí ony už dříve zmiňované rozsáhlé levely. Nicméně nepůjde o žádný open world.

Serious Sam 4 lze na Steamu předobjednat za 34 eur v základní verzi a za 42 eur v deluxe edici. Ta kromě hry samotné nabídne exkluzivní zbraň, respektive skin, soundtrack a digitální artbook. V tuto chvíli nepadlo ani slovo o systémech PlayStation 4 a Xbox One, kam hra původně rovněž mířila. Uvidíme, zda se třeba časem neobjeví na nových konzolích.

Upřímně řečeno, asi jsem po těch letech čekal trochu víc. Nebo minimálně doufal ve víc. Možná ze mě jen mluví únava a rozhodně nechci autorům křivdit předčasnými soudy, ale mírně se obávám, zda bude tohle v roce 2020 v tvrdé konkurenci stačit. Klasické frenetické akce mají stále své loajální fanoušky. Ostatně počítám se mezi ně. Přesto mě přepadají obavy, zda se Croteam se Samem trochu „nezasekl“ v minulé dekádě.

Update: Devolver Digital později pro Kotaku potvrdil, že hra vyjde i na konzole PlayStation 4 a Xbox One. Ale stane se tak až v roce 2021, kdy vyprší exkluzivní smlouva se Stadií, která zjevně neomezuje vydání na PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru