Tropico 6, Kalypso Media, Série Tropico znovu mění vývojáře

Série Tropico znovu mění vývojáře

Odlehčenou strategii bude mít na svědomí Realmforge. Jde o páté studio, které Tropico vyvíjí

Zdroj: Kalypso Media
7. 12. 2020
Název: Tropico 6 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 29. 3. 2019

Dosud poslednímu dílu strategické série Tropico jsme loni v dubnu udělili skvělých 8 bodů z deseti. V recenzi jsme si pochvalovali nápadité scénáře, volnost ve směřování vlastního státu a nečekané momenty, které byly kořením celého zážitku a lákaly k dalšímu hraní. Pod vývoj šestého dílu zmiňované série se podepsali vývojáři z Limbic Entertainment a zdálo se, že hra chytila druhý dech. Během víkendu však vydavatel hry Kalypso Media informoval, že po roce předává vývoj do rukou dalšího týmu – Realmforge Studios – jehož zapojení by mělo mít delšího trvání. Otevřeně se mluví o dalších titulech a překvapivě také budoucích rozšíření pro aktuální díl, kde se Realmforge ještě před koncem roku poprvé přihlásí o slovo prostřednictvím balíčku Caribbean Skies.

Informace přichází v souvislosti s akvizicí zmiňovaného studia společností Kalypso Media, která ke svým dosavadním 60 procentům dokoupila zbytek celkového podílu. „Převzetí akcií je logickým vyústěním naší strategie rozšiřovat počty vývojářů nejen v Německu, ale celosvětově. Vysoce kvalifikovanému a motivovanému týmu z Mnichova nabízí příležitost výhradně se soustředit na budoucí vývoj skvělých značek, jakými jsou Tropico, Dungeons a Spacebase Startopia,“ říkají zástupci Kalypsa v tiskové zprávě. Z druhé strany se pochopitelně ozývají také značně optimistická slova, konkrétně od creative directora Realmforge Studios Christana Wolfertstettera: „Vyvíjet komplexní budovatelskou strategii, navíc s tímhle speciálním x-faktorem, je něco, co umíme dobře a značka Tropico je pro nás jako ušitá.“

Historie ve smyslu týmů, které se podílely na vývoji série, je poměrně pestrá a v případě Realmforge jde v pořadí už o páté studio.

Sluší se nicméně poznamenat, že vývojáři z Realmforge mají za sebou pouze čtyři díly zmiňované série Dungeons a podprůměrnou stealth akci Dark z roku 2013. Je proto otázkou, odkud přesně plyne sebevědomé přesvědčení, že jsou pro Tropico vhodnou volbou a co fanoušky vlastně čeká. Zjišťovat to budou moci od 16. prosince, kdy pro PC, Xbox One a PS4 vyjde zmiňované rozšíření Caribbean Skies s novou kampaní, drony, osmi novými budovami, dalšími ďábelskými výnosy a řadou kosmetických bonusů. Právě toto rozšíření má už být plně v režii Realmforge a je najevýš pravděpodobné, že případný další díl bude na Tropico 6 přímo navazovat.

Historie ve smyslu týmů, které se podílely na vývoji série, je však poměrně pestrá a v případě Realmforge jde v pořadí už o páté studio. Vše začalo v roce 2001, kdy Tropico přivedli na svět vývojáři z PopTop Software. Hned u druhého dílu ale figurovali už jenom jako poradci a druhý díl, vydaný o dva roky později, měli na svědomí lidé z Frog City Software. Po dlouhých šesti letech se s třetím dílem přihlásili vývojáři z Haemimont Games, kteří se nakonec stali nejdéle sloužícím týmem a postupně přinesli čtvrtý i pátý díl. Aktuální hra pak vznikala ve vzpomínaném Limbic Entertainment a na poměry série i žánru strategií si odnesla skvělé hodnocení, pohybující se podle portálu Metacritic na úrovni 78 bodů ze sta. O kvalitách Realmforge a jejich potenciálu však s největší pravděpodobností rozhodne až osmý, nikoliv sedmý díl, a nezbývá než držet palce, že se všechno podaří poskládat ke spokojenosti fanoušků.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru