Kingdom Hearts III, Square Enix, Série Kingdom Hearts bude k dispozici na Switchi

Série Kingdom Hearts bude k dispozici na Switchi

Bohužel ale pouze přes cloud. Doplní příchod hlavního hrdiny Sory do Super Smash Bros.

Zdroj: Square Enix
6. 10. 2021
Název: Kingdom Hearts III Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 29. 1. 2019

Od uvedení hry Super Smash Bros. Ultimate v roce 2018 lákali vývojáři z Bandai Namco ke spolupráci celou řadu vývojářů a vydavatelů, aby se podíleli na rozrůstání hry propůjčením některého ze známých videoherních hrdinů pro soupisku bojovníků. Tímto způsobem tak do Super Smas Bros. Ultimate – který vydává Nintendo – našel cestu například Mega Man, Bayonetta, Banjo & Kazooie, Steve či Alex z Minecraftu nebo Sephiroth z Final Fantasy. Úplně posledním, kdo zvětšování soupisky bojovníků zastaví na čísle 86, pak bude Sora ze série Kingdom Hearts, který vstoupí do bláznivých arén Super Smash Bros. Ultimate už 18. října. Potvrdil to ředitel vývoje Masahiro Sakuraj a doplnil, že Sora bude součástí Challenger Packu 11, který obsahuje také nové bojiště inspirované lokací Hollow Bastion a hudební doprovod z jednotlivých dílů Kingdom Hearts.

„Zařazení oblíbené postavy, jakou je právě Sora, je ideální způsob uzavření celého Fighters Passu,“ říká ředitel marketingu a komunikací v americkém Nintendu Nich Chavez. „S desítkami bojovníků přidaných do hry po jejím uvedení na trh, se Super Smash Bros. Ultimate může pochlubit 86 bojovníky, kteří pokrývají celou historii videoher. Hráčům to poskytuje nebývalé množství herních možností a volby,“ dodal Chavez. Pokud nejste se sérií Kingdom Hearts příliš obeznámeni, Sora je mladý chlapec, který pomocí svého ikonického klíče-meče prochází světy Disney a Pixaru, bojuje s nepřáteli a snaží se přelstít temnotu, aby v říších jednotlivých filmových a herních světů zase zavládl mír. Jeho ikonické pohyby a způsoby boje jsou pak pochopitelně v kombinaci s platnými pravidly a mechanismy převedeny co nejvěrněji do Super Smash Bros. Ultimate a měly by sloužit především jako velký servis pro fanoušky, kteří chtějí nechat vyniknout Keyblade také trochu jinak, než je pro Kingdom Hearts obvyklé.

Jednotlivé díly Kingdom Hearts na Switchi budou pouze cloudovými verzemi, takže si je zahrajete jen v dosahu stabilního internetového připojení.

A pokud byste přeci jen prahli spíše po tradičním zážitku, i v takovém případě pro vás má Nintendo… zprávu. Rozhodně ne špatnou, ale určitě ne tak dobrou, jak by se dalo očekávat. Na Switch totiž konečně míří Kingdom Hearts jako takové, což může po všech těch letech na první pohled znít jako splněný sen. Je vlastně zarážející, že to bude poprvé, kdy se Sora na hybridní konzoli od Nintenda rozběhne vstříc svým dobrodružstvím, ale nejásejte předčasně. Jednotlivé díly Kingdom Hearts – HD 1.5 + 2.5 ReMIX, Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologu a nakonec i Kingdom Hearts 3 + Re Mind budou pouze cloudovými verzemi. Jinak řečeno, zahrajete si je jen v dosahu stabilního internetového připojení a téměř jistě se nepropracujete k takovému zážitku, jako kdyby hry běžely standardním způsobem přímo v konzoli. S přihlédnutím k tomu, že zejména první díl – bez ohledu na svou HD ReMIX verzi – pochází už z roku 2002, je to velmi zvláštní rozhodnutí, které bychom mohli ještě chápat v případě teprve dva roky staré trojky, ale rozhodnutí už padlo a v dosud neupřesněném termínu dostanou hráči jen tuto popisovanou možnost.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru