Zaklínač (seriál), Seriálový Zaklínač je bílý rytíř schopný dělat zlé věci

Seriálový Zaklínač je bílý rytíř schopný dělat zlé věci

Deset dní před premiérou představuje Netflix videem postavy Geralta, Ciri a Yennefer

10. 12. 2019

Pátek 20. prosince má být předčasným Štědrým dnem pro fanoušky Zaklínače, když se na Netflixu konečně objeví stejnojmenný seriál. Ten by měl – mimo jiné – odpovědět na palčivé otázky, jestli se svalnatý Henry Cavill vůbec hodí na roli Geralta, případně zda je postava Yennefer v podání Anyi Chalotry alespoň navenek tak silnou osobností, jakou byla čarodějka z Vengerbergu v knižní předloze. Pokud i vás napadaly podobné myšlenky, dostali jste v uplynulých týdnech od týmu kolem showrunnerky Lauren Hissrich materiál, abyste si mohli udělat na seriálové obsazení lepší názor, až nyní ale přichází výživnější porce v podobě trojice bezmála tříminutových videí, v nichž se hlavní postavy představují. Geralt, Yennefer i Ciri budou tvořit hlavní osu celého příběhu a dlužno dodat, že po zhlédnutí všech tří medailonků se už osobně začínám opatrně těšit na to, čeho se příští týden dočkáme.

Ve svém hodnocení Geraltova charakteru ale Cavill přeci jen šlápne trochu vedle, když je doslova označí za bílého rytíře, čímž podle nás Geralt nebyl, není, nebude a hlavně – nechce být.

Co se týče Geralta, sám Cavill o něm mluví jako o mutantovi a lovci monster. Nezapomíná však dodat, že se pod tvrdou slupkou skrývá dobrý člověk, bez ohledu na to, že ho téměř celý svět nenávidí. I z toho důvodu je zaklínač podle Cavilla připraven dělat hodně zlé věci a velmi dobře skrývá své emoce. Ve svém hodnocení Geraltova charakteru pak Cavill označí hlavní postavu seriálu za skvělou kombinaci bílého rytíře a již zmíněného lovce monster, čímž se pravděpodobně snaží podtrhnout, že jde o neutrální postavu, jejíž postoj se mění především v souvislosti s postavou Ciri. Máme nicméně obavy, aby nebyla v seriálu upozaděna právě ona blavikenovská část Geraltovy duše, což by byla velká škoda. Přesto se ale zdá, že ve smyslu kostýmů, bojové choreografie a značné tvrdosti Cavillova výrazu by nemusel hlavní hrdina seriálu dopadnout špatně. Autoři seriálu navíc zůstávají věrní předloze i tím, jakým způsobem používá Geralt lektvary, případně jednotlivá znamení, takže i v tomto ohledu by mohli být fanoušci poměrně spokojení s tím, co uvidí.

Také ohledně Yennefer se častokrát mluvilo v souvislosti s mladistvým vzhledem herečky Anyi Chalotry, která se zprvu vůbec nezdála být vhodnou adeptkou na vykreslení nalomeného charakteru čarodějky. Přesto v nás ale nové záběry vzbuzují víru, že přerod, kterým si Yennefer v příběhu projde, zapůsobí i na herečku a ta následně nechá volný průchod emocím a svému silnějšímu já. Začátek jejího příběhu navíc může diváky, neobeznámené s knihami, vcelku zaskočit, a o to silnější pak přerod v nebezpečně krásnou a mocnou čarodějku může být. Podobně jako u Cavilla pak musím přiznat, že v jednotlivých scénách působí odhodlaně i zranitelně zároveň, budete-li dostatečně všímaví, což je přesně ta esence, kterou postava Yennefer vyvolává i ve hrách.

O koho jsem upřímně neměl obavy, byla Freya Allan coby princezna Ciri a rozhodně nás nepřekvapuje, že právě kolem ní se měl v původních návrzích točit celý seriál. Přiznala to sama Laruen Hissrich v rozhovoru na youtubovém kanále Netflixu a uvedla, že nejprve přišla s příběhem založeným na druhé až poslední knize Ságy, která se z velké míry dotýká právě dospívání Ciri a jejím přerodem z ustrašené a naivní princezničky, až po tvrdou bojovnici. Nakonec je ale seriál zpracován tradičněji, protože prý nebylo možné podtrhnout Geralta a jeho charakter jen a pouze pohledem Ciri. Přesto zůstává ústřední postavou celého seriálu, vzhledem takřka přesně odpovídá knižní předloze a sama Freya Allan vyzdvihuje skutečnost, že okolnosti přinutí Ciri pohlédnout na svět úplně jinými očima víceméně z hodiny na hodinu. Podobně jako v případě Yennefer by tak mohlo tohle surové procitnutí do skutečného světa pomoci i 18leté herečce.

Text byl upraven, původní verze přiřkla Cavillovi chybný výrok ohledně Geraltova charakteru. Vyznění jeho Cavillova hodnocení nicméně zůstává neměnné.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru