The Last of Us (seriál), Seriál The Last of Us odstartoval famózně

Seriál The Last of Us odstartoval famózně

Premiéra hlásí třetí nejvyšší sledovanost v rámci HBO od roku 2010 a sbírá nadšené ohlasy

Zdroj: HBO
18. 1. 2023
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023

V pondělí v brzkých ranních hodinách našeho času byla uvedena první epizoda očekávaného seriálu The Last of Us od HBO. Ačkoli nás v rámci první série čeká ještě osm dílů, autoři mohou slavit už nyní, neboť premiéra upoutala pozornost skutečně velkého množství diváků a navíc se zatím může chlubit velice pozitivními a nadšenými recenzemi. Stále máme ještě velkou část dobrodružství či spíše přežívání před sebou, nicméně mimořádně úspěšný start seriálovému The Last of Us nikdo neupře.

Seriál The Last of Us vsadil na dva výrazné herce v titulních rolích, významné tvůrce, pečlivou výpravu a samozřejmě na samotný zdrojový materiál. A nezapomínejme ani na silný marketing. Podle statistik sledovanosti se to vyplatilo a seriál zaujal nejen hráče, kteří byli zvědaví na další adaptaci videohry, ale i spoustu „běžných diváků“. Dle dat od společnosti Nielsen premiérový 80 minutový díl sledovalo na HBO a streamovací platformě HBO Max 4,7 milionu diváků. To je pro zajímavost dvojnásobné číslo oproti premiéře druhé série Euforie (2,4 milionu), která patří mezi jeden z nejvyhledávanějších titulů v nabídce, ovšem premiéra seriálu tak výrazná nebyla.

The Last of Us (seriál), Seriál The Last of Us odstartoval famózně

Nejsledovanější premiéry (1. série) na HBO od roku 2010:

1. Rod draka – 10 milionů diváků
2. Impérium: Mafie v Atlantic City – 4,8 milionů diváků
3. The Last of Us – 4,7 milionů diváků

Zároveň se jedná o třetí nejlepší start samotného seriálu (nikoli pozdějších sérií) od roku 2010, kdy byla spuštěna služba HBO GO a uveden seriál Impérium: Mafie v Atlantic v City (Boardwalk Empire), jehož premiéra zaznamenala 4,8 milionů diváků. Ten nicméně loni překonal a první místo obsadil jiný velice očekávaný seriál, jímž není nic jiného než spin-off Hry o trůny (jejíž první díl mimochodem v premiéře v roce 2011 přilákal „pouze“ 2,2 milionu diváků) s názvem Rod draka (House of the Dragon). Ten v srpnu dosáhl dokonce 10 milionů diváků, což mělo na svědomí i výpadky samotné služby. HBO nicméně nabízelo řadu úspěšných titulů už dávno před vstupem do online prostoru, s jejich premiérami, tedy uvedením čistě prvního dílu první série, však porovnání bohužel nemáme, proto se musíme omezit na období po roce 2010.

Skvělé hodnoty se nicméně netýkají pouze počtu diváků, ale i bodů a procent v recenzích. První díl se může pyšnit například 99 % od kritiků a 96 % od diváků na Rotten Tomatoes, IMDB momentálně hlásí 9,5 hvězdiček a když se podíváme k nám, na ČSFD nyní nalezneme hodnocení 89 % a kromě toho se drží na 39. místě mezi nejoblíbenějšími seriály. Mnohé se samozřejmě může s dalšími epizodami změnit, ale nezapomínejme i na některé recenze, které již vznikly na základě zhlédnutí celé první série – i ty překypují pozitivními dojmy a hlásají, že jde o dosud nejlepší adaptaci videohry vůbec. Zdá se tedy, že tvůrci ohledně prolomení prokletí herních adaptací nelhali. Uvidíme, co nám přinesou další díly, ovšem i vzhledem k zájmu na sociálních sítích se dá očekávat, že budou i ty poctěny nemalou sledovaností.

Nové epizody jsou uváděny na HBO nebo HBO Max každé pondělí ve tři hodiny ráno našeho času, kdy je seriál dostupný s českými a slovenskými titulky i dabingy. Více o seriálu naleznete v našem archivu, případně se můžete mrknout na naše první dojmy po zhlédnutí první epizody v předpremiéře. Každý díl navíc následuje oficiální podcast s autorem seriálu Craigem Mazinem, autorem hry Neilem Druckmannem a představitelem herního Joela Troyem Bakerem, který jej uvádí.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru