The Last of Us (seriál), Seriál The Last of Us doprovodí oficiální podcast

Seriál The Last of Us doprovodí oficiální podcast

Troy Baker bude zpovídat Druckmanna a Mazina. Oba režiséři rozeberou každou epizodu

Zdroj: HBO
23. 12. 2022
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023

O seriálové adaptaci The Last of Us se v posledních týdnech mluví poměrně často, což je ale s ohledem na blížící se datum premiéry vcelku pochopitelné. Ani se neprobereme z novoroční letargie a 15. ledna nám HBO naservíruje první části, abychom si mohli ověřit, nakolik pravdivá byla slova autorů. Craig Mazin nedávno vyseknul poklonu herní předloze, Neilu Druckmannovi a spolu se svými kolegy z řad herců v minulosti nešetřil chválou celého projektu a lákal diváky – hráče i nehráče – ke sledování něčeho opravdu speciálního. Pokud však nemáte dost, můžete se těšit na oficiální podcast, který půjde do hloubky a nechá vás nahlédnout přímo pod ruce autorů seriálu.

Podcast oznámila společnost WarnerMedia, provozovatel HBO Max, na kterém seriál The Last of Us poběží. Po připomenutí, že je datum premiéry stanoveno na 15. ledna příštího roku a krátkém popisu toho, co diváky čeká, přišlo upozornění, že po odvysílání každé epizody budou moci zájemci ladit podcast s Craigem Mazinem a Neilem Druckmannem. Dva režiséry – seriálového a herního – bude zpovídat herec Troy Baker, který ve hře dabuje Joela a v seriálu má mít spolu s Ashley Johnson – dabérkou Ellie – v seriálu cameo. Jde každopádně o slibné obsazení, od kterého bychom se mohli dozvědět zajímavé věci.

Jak totiž WarnerMedia slibuje, Mazin s Druckmannem budou probírat doslova scénu po scéně z každého dílu seriálu a dojde tak nepochybně na odpovědi, jaké části byly změněny a hlavně proč. Připomínáme totiž, že ačkoliv se seriál zabývá známými postavami z prvního dílu a sleduje stejnou příběhovou linku, nepůjde o přímou adaptaci. Mazin ostatně nedávno potvrdil, že se s Druckmannem mnohokrát bavili o věcech, které by mohly rozšířit pohled na The Last of Us, a to nad rámec událostí rozebraných ve hře. Hlavním argumentem je to, že hra nejde přenést jedna ku jedné do podoby seriálu či filmu a že je vhodnější nesnažit se o to, nýbrž dát prostor novým situacím či postavám, které by pomohly vyprávět příběh z jiného úhlu a perspektivy. Uvidíme tedy, jak se autoři seriálu vypořádali se všemi úskalími a k čemu všemu se oba režiséři dostanou během svých debat. Dáme-li stranou kritiku hereckého obsazení a obavy některých hráčů, mohlo by to být poutavé povídání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru