Resident Evil: Infinite Darkness, Seriál Resident Evil: Infinite Darkness se bude držet her

Seriál Resident Evil: Infinite Darkness se bude držet her

Nová CGI série pro Netflix slibuje kanonický příběh a ukazuje dvojici hlavních hrdinů

Zdroj: Netflix
27. 10. 2020
Název: Resident Evil: Infinite Darkness Datum vydání: 8. 7. 2021

Shodou okolností přesně před měsícem jsme poprvé psali o novém CGI seriálu Resident Evil: Infinite Darkness, který poběží na Netflixu, jenž kromě toho chystá také hraný seriál. A navíc německá společnost Constantin Film připravuje reboot filmu Resident Evil, který má být strašidelnější a věrnější předloze. O něm jsme psali začátkem října. Ale zpátky k CGI seriálu. Oficiálně ho Capcom oznámil během Tokyo Game Show s tím, že bude mít premiéru příští rok a hlavními hrdiny jsou Leon Kennedy a Claire Redfield.

Fanoušky určitě potěší, že podoba Leona i Claire odpovídá tomu, na co jsme zvyklí z videoher, konkrétně se hodně odráží od remaku druhého dílu.

A měli jsme pochopitelně také možnost spatřit první krátkou upoutávku. Podrobností se nám ale nedostávalo. Nyní máme konečně k dispozici pár dalších střípků. V první řadě jsme se ale dočkali dvou oficiálních obrázků, díky nimž si můžeme udělat lepší představu o vzhledu obou hrdinů, protože teaser byl velmi tmavý. Fanoušky určitě potěší, že podoba Leona i Claire odpovídá tomu, na co jsme zvyklí z videoher, konkrétně se hodně odráží od remaku druhého dílu.

Drobné odlišnosti můžeme přičíst na vrub mimo jiné tomu, že se z náznaku o “veteránech” v oficiálním popisku od Netflixu zdá, že by se seriál mohl odehrávat pár let po tomto dílu. Ještě větší radost pak komunitě určitě udělá zpráva, že Infinite Darkness bude součástí kánonu a je zasazeno do historie ságy tak, jak ji známe. Jak dobře víme, nejde bohužel v rámci adaptací Resident Evilu o samozřejmost.

A co slibuje hraný seriál? Jeho příběh se má točit okolo New Raccoon City a malých Weskerů. Děti prý narazí na nějaká tajemství, která mohou znamenat konec všeho. Seriál nabídne úplně nový příběh a hned dvě časové roviny. Můžeme se těšit na osm hodinových epizod. Filmaři slibují staré známé, ale také věci, které dosud fanoušci neviděli. Projektem chtějí oslovit i nováčky, kteří zatím neznají svět Resident Evilu. Více podrobností po tomto počinu najdete ve starším článku.

Původní filmová série s Millou Jovovich v hlavní roli vstoupila do kin poprvé v roce 2002 a naposledy v roce 2017. Čítá šest snímků a stojí za ní především režisér a scenárista Paul W. S. Anderson. Jedná se o vůbec nejvýdělečnější filmovou sérii postavenou na herní předloze. Kromě hraných filmů vznikaly také ty animované, které mají k videohrám a jejích kánonu mnohem blíž. Jedná se o snímky Resident Evil: Degeneration (2008), Resident Evil: Damnation (2012) a Resident Evil: Vendetta (2017).

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru