Seriál podle Life is Strange se po letech připomíná

Seriál podle Life is Strange se po letech připomíná

Projekt je stále naživu a získal hudebníka Shawna Mendese coby výkonného producenta

Zdroj: Square Enix
2. 9. 2021

V roce 2016 společnosti Square Enix a Legendary Digital Studios slavnostně oznámily, že vznikne televizní adaptace videohry Life Is Strange. Jen rok po vydání původní hry, takový byl její úspěch. Příběh měl být zasazený do městečka Arcadia Bay stejně jako původní epizodická hra a tehdy byl projekt na samém počátku. Neměl ještě ani scénáristu. O rok později byla práva prodána streamovací službě Hulu. A od té doby jsme se ale v podstatě o této adaptaci nic nedozvěděli.

Teď konečně vyšlo najevo, že projekt je stále živý. Magazín The Hollywood Reporter přišel s informací, že společnost Legendary získala kanadského zpěváka Shawna Mendese coby výkonného producenta pro chystaný seriál. Dohlížet bude společně s Andrewem Gertlerem pochopitelně na hudbu.

Neslušel by adaptaci formát interaktivního filmu nebo seriálu, jako je Black Mirror: Bandersnatch?

Adaptace od počátku vzbuzuje zvědavost, protože nejde o typickou ukázku hry, kterou si hollywoodská studia vybírají. Právě v tom ale dost pravděpodobně tkví lepší předpoklad k převedení hry na televizní obrazovku. Kromě Legendary se na projektu podílí také společnost dj2 Entertainment. Tyto dvě firmy dělají také na dříve oznámeném seriálu My Friend Pedro a anime podle Tomb Raideru.

Někteří fanoušci se také ptají, zda by vzhledem k povaze Life is Strange neslušel adaptaci formát interaktivního filmu nebo seriálu, jako je Black Mirror: Bandersnatch. Leccos z původní hry by tak bylo možné lépe přenést na televizi a přitom by hra neztratila jednu z původních výhod, tedy možnost skutečně ovlivnit osudy jednotlivých postav a rozhodnout o závěru jejich dobrodružství.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru