Seriál Mythic Quest dostane speciál z karantény

Seriál Mythic Quest dostane speciál z karantény

Komediální příběh ze zákulisí herního studia nás seznámí s obtížemi vývoje na dálku

Zdroj: Apple
17. 5. 2020

Seriál Mythic Quest: Raven’s Banquet z prostředí fiktivního videoherního studia, v němž se objevily v hojné míře i záběry z RPG Kingdom Come: Deliverance od pražského týmu Warhorse Studios, se dočká speciální epizody. Podobně jako mnoho jiných televizních pořadů i příběh Iana Grimma a jeho kolegů dostane speciální “karanténní” díl. Mythic Quest: Quarantine nám ukáže, jak se hrdinové z řad vývojářů vypořádávají s prací z domova, což by mohlo být zajímavé vzhledem k tomu, že je to skutečně oblast, kterou nyní důvěrně zná spousta autorů po celém světě.

K dispozici už je první trailer, který jasně demonstruje, o co půjde. Celé studio pracuje na dálku z domova a zdaleka ne všem se asi povede udržet obvyklé tempo. Ve speciální epizodě se objeví všechny hlavní hvězdy včetně držitele Oscara F. Murrayho Abrahama. Celý díl byl samozřejmě napsán, natočen i sestříhán během karantény a vznikl s použitím domácí techniky. Štáb i herci spolupracovali na dálku a výsledkem má být půlhodinová epizoda.

V kanceláři jim to šlo špatně. Teď jim to půjde ještě hůř

Autor a herec Rob McElhenney poznamenal, že spousta lidí se nyní musela přizpůsobit práci na dálku z domova a herní průmysl není výjimkou. Videokonference podle něj představují novou živnou půdu pro nejrůznější spory. Celý díl musel vzniknout co nejrychleji, aniž by se filmaři zpronevěřili kvalitě. “Naštěstí žijeme v době, kdy má každý kameru v kapse,” poznamenal McElhenney s tím, že díky iPhonům a šikovnému štábu vznikl tento unikátní počin během pár dní. “Doufáme, že si jej lidé užijí tak jako my, když jsme ho natáčeli,” doplnil.

 Vzhledem k tomu, že Mythic Quest: Raven’s Banquet běží exkluzivně na streamovací platformě Apple TV+, zmínka o šikovných iPhonech se nepochybně hodí výrobci do krámu. První sezóna měla 9 epizod a na ČSFD se její průměrné hodnocení momentálně ustálilo na 70 procentech. Ještě před premiérou první řady byla v polovině ledna oznámena druhá sezóna. Seriál Mythic Quest jsme zhodnotili ve Vortexu #109. Probrali jsme ho s Honzou Modrákem a rozebírali jeho klady i zápory s Danem Vávrou.

Mythic Quest: Quarantine bude mít premiéru už v pátek 22. května na Apple TV+.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru