Fallout (seriál), Seriál Fallout i všechny hry jsou kánon

Seriál Fallout i všechny hry jsou kánon

New Vegas též. Todd Howard potvrdil, že vše platí a že se nepustili do tvorby nesrovnalostí

Zdroj: Amazon
18. 4. 2024
Název: Fallout (seriál) Datum vydání: 11. 4. 2024

Seriál Fallout od Amazonu si odbyl premiéru a zároveň uvedení všech dílů minulý týden, což vám patrně neuniklo vzhledem k tomu, že jsem se k Falloutu jako takovému z různých důvodů opakovaně vraceli prostřednictvím článků. Seriál posbíral nadšené ohlasy a recenze, v návaznosti na to se zvedl zájem o samotné hry, dočkali jsme se data vydání next-gen updatu pro Fallout 4 a v té souvislosti bohužel i odkladu ambiciózního modu Fallout: London. Během toho všeho každopádně probíhaly debaty, zda je vlastně seriál ve vesmíru Fallout kanonický, na což již nyní máme definitivní odpověď. Tu neposkytl nikdo jiný než sám Todd Howard, jenž už tak společně s Jonathanem Nolanem hlásal dříve. Stručná odpověď: Ano, je to kánon.

Debatu a další otázky ohledně kánonu rozproudil záběr na tabuli s několika daty a nákresy v šesté epizodě. Seriál je zasazen do roku 2296, tedy do doby po všech dosud vydaných hrách, a v roce 2277 zde podle tabule došlo ke zničení Shady Sands, prvního hlavního města Nové kalifornské republiky, jež představovalo snahu a pokus o obnovení civilizace. Vidle do toho ovšem hází hra Fallout: New Vegas od Obsidian Entertainment, jejíž děj je ovšem zasazen do roku 2281, ale Shady Sands tou dobou na rozdíl od seriálu není v troskách. Panovaly tak teorie, že jde o chybu, případně že se Bethesda rozhodla New Vegas vynechat z kánonu. Howard to nicméně urovnal a v rozhovoru pro IGN znovu zdůraznil, že si dávají na časovou osu pozor a že kvůli seriálu nedošlo na vytváření retconů. „Může v tom být trochu zmatek. Ale vše, co se stalo v předchozích hrách, včetně New Vegas, se stalo,“ zopakoval Howard a prozradil, že na to hodlají navázat. Bomby každopádně začaly padat těsně po událostech New Vegas.

Jak si tedy vysvětlit onen rok 2277 napsaný na tabuli? Zmíněný „pád Shady Sands“ zkrátka mohl tehdy začít s tím, že k onomu definitivnímu zničení došlo až po roce 2281, jak tvrdí Howard. A v podstatě naznačuje i ona šipka na tabuli. Dá se předpokládat, že se o této situaci v budoucnu, respektive ve druhé řadě, ještě dozvíme něco dalšího. Fanoušky nicméně může těšit, že jak autor seriálu Jonathan Nolan, tak i šéf Bethesdy Todd Howard mají časovou osu her na paměti a všechny je berou v potaz.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru