Sega slaví 60. výročí retro handheldem Game Gear Micro

Sega slaví 60. výročí retro handheldem Game Gear Micro

Každá barevná varianta přijde s jinou čtveřicí her. Když si objednáte všechny, dostanete lupu

Zdroj: Sega
3. 6. 2020

Společnost Sega si připomíná 60. výročí a při té příležitosti představila další retro systém. Tentokrát však nejde o mini konzoli, ale retro handheld. Miniaturní Game Gear inspirovaný osmibitovou kapesní konzolí z roku 1990 bude v Japonsku debutovat 6. října v přepočtu přibližně za tisíc korun. K dispozici budou čtyři barevné varianty, přičemž každá přijde s jinou nabídkou čtyř her. Drobná obrazovka má průměr 1,15”, takže se vám možná bude hodit lupa.

A Sega skutečně přišla s bizarní nabídkou bundlu všech čtyř mikro handheldů, k němuž dostanete i příslušenství v podobě zvětšovacího skla, které bylo populární také u originálu. Celé zařízení má proporce 80x43x20 milimetrů, obsahuje jeden mono reproduktor a klasický vstup na sluchátka. Handheld se nabíjí přes USB, ale k napájení je možné použít i dvě AAA baterie. V souvislosti s obrazovkou stojí za připomenutí, že miniaturní handheld Game Boy Micro od Nintenda z roku 2005 měl alespoň dvoupalcový displej.

Zatím nemáme k dispozici žádné informace stran vydání za Západě. Už v tuhle chvíli je ale z prvních ohlasů jasné, že fanoušky oznámení poněkud zaskočilo. Své zákazníky si novinka nepochybně najde, ale její praktické využití je zatím alespoň papírově poněkud diskutabilní. Diplomaticky řečeno.

Sega slaví 60. výročí retro handheldem Game Gear Micro

Nabídka her

Černá verze
Sonic the Hedgehog, Out Run, Royal Stone, Puyo Puyo 2

Modrá verze
Sonic & Tails, Gunstar Heroes, Sylvan Tale a Baku Baku Animal

Červená verze
Game Gear Shinobi, Columns, Revelations: The Demon Slayer, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special

Žlutá verze
Shining Force, Shining Force II, Shining Force: Final Conflict, Nazo Puyo Aruru no Ru

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru