Sega připravuje další dvě filmové adaptace svých her

Tentokrát na stříbrné plátno zamíří méně známé tituly Space Channel 5 a Comix Zone

Zdroj: Sega
22. 8. 2022

Magazín The Hollywood Reporter přinesl exkluzivní zprávu, že Sega chystá vedle Sonica také filmové adaptace her Space Channel 5 a Comix Zone. Ta později informaci oficiálně potvrdila. Za tímto účelem se spojila se společností Picturestart. Scénář Space Channel 5 napíší Barry Battles a Nir Paniry. O scénář Comix Zone se postará Mae Catt. Jako producent se k oběma projektům připojí Toru Nakahara, který ve stejné roli figuruje už u filmů se Sonicem a seriálu Sonic Prime. Vzhledem k obrovskému úspěchu, jaký modrý ježek na stříbrném plátně zaznamenal, není s podivem, že má Sega chuť na další adaptace. Vybrala si nicméně o poznání méně známé značky.

Space Channel 5 je hudební hra od studia United Game Artists, která debutovala na Dreamcastu v roce 1999. Později se dostala také na PS2 a Game Boy Advance. Ve hře se dokonce objevil král popu Michael Jackson. V roce 2002 vyšlo pokračování Space Channel 5: Part 2, které kromě Dreamcastu a PS2 dorazilo rovněž na PS3, Xbox 360 a PC. Před dvěma lety pak vyšla hra Space Channel 5 VR: Kinda Funky News Flash od studia Grounding Inc. Jak už její název napovídá, jedná se o titul pro virtuální realitu a najdete ho na PSVR, Questu, Viveportu a je kompatibilní se SteamVR.

Comix Zone je ještě starší titul a i když dnes už možná jeho jméno nemá takový zvuk, je to opravdu příjemná Beat ‚em up. Chodička mlátička překvapivě dobře stylizovaná do podoby rozpohybovaného oživlého komiksu vyšla v roce 1995 a jako první dorazila na Mega Drive. Později vyšla také na Windows a v roce 2002 se objevila verze pro Game Boy Advance. Hlavní hrdina Sketch Turner se v příběhu propadne do svého vlastního komiksu, na kterém pracuje.

Společnost Picturestart se už přitom podílí také na filmové adaptaci Borderlands od Gearboxu a 2K.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru