Sega potvrzuje svůj zájem koupit Rovio

Sega potvrzuje svůj zájem koupit Rovio

Nabízená částka činí 706 milionů eur. Akvizice by mohla být dokončena letos v září

Zdroj: Rovio
17. 4. 2023

Na konci uplynulého víkendu jsme vás informovali o možné akvizici společnosti Rovio japonskou Segou. Zprávu přinesl Wall Street Journal, odkazoval se na anonymní zdroje obeznámené se situací a zmínil dokonce i částku 1 miliardy dolarů, kterou by měla být japonská společnost za získání finských odborníků na mobilní hry vynaložit. Poté došlo na potvrzení ze strany Rovia, že jednání se Segou skutečně probíhají a nezdá se, že jim něco stojí v cestě, aby se zkraje nového týdne ozvali i samotní zástupci Segy a svůj zájem potvrdili.

V oficiální tiskové zprávě (přes VGC) označuje Sega nabízenou akvizici za přátelské převzetí, se kterým vedení Rovia souhlasí a jde mu naproti. Velká změna nicméně přichází s částkou, kterou má Sega nabízet – 706 milionů eur, tedy v přepočtu 776 milionů dolarů – která je hluboko pod zmíněnou miliardou dolarů. Automaticky to tak ukončuje úvahy, že se Rovio zkraje roku 2023 nedohodlo s izraelskou společnosti Playtika kvůli ceně, protože tehdy bylo nabízeno 810 milionů dolarů, a za ukončením těchto námluv stojí něco jiného. Podstatné ovšem pro Rovio v tuto chvíli je, že zřejmě našlo společnou řeč se svým japonským protějškem, a pokud se neobjeví žádné neočekávané problémy, akvizice by mohla být dokončena letos v září.

Sega chce využít rozsáhlé know-how Rovia v tomto segmentu a nabídnout hráčům své hry na mobilních zařízeních hráčům po celém světě.

Pokud byste se ptali na důvody, proč se Sega rozhodla tento obchod učinit, podle tiskové zprávy za tím stojí především zájem posílit vlastní portfolio mobilních titulů. Sega chce využít rozsáhlé know-how Rovia v tomto segmentu a nabídnout hráčům své hry na mobilních zařízeních hráčům po celém světě. Sega ovšem rovněž uvádí, že samotné Rovio zatoužilo vymanit se čistě ze škatulky mobilních vývojářů a pracovat i na hrách pro další platformy, což by jim Sega mohla s ohledem na množství svých značek umožnit. Není proto divu, že si už obě strany skládají poklony a těší se na případnou spolupráci.

CEO holdingu Sega Sammy Haruki Sotomi zmínil význam mobilního segmentu a vyslovil obrovskou čest, že může vést toto jednání. Samozřejmě připomněl, že Rovio stojí za úspěšnou sérií Angry Birds, z postoje Segy je ale zřejmé, že kupují v první řadě hotové mobilní studio a oblíbená značka s naštvanými ptáky může působit spíše jako velmi příjemný bonus. Z druhé strany CEO Rovia Alexandre Pelletier-Normand řekl, že doslova vyrostl na Sonicovi a poté vyzdvihl, že Rovio provozuje úspěšnou proprietární vývojářskou platformu Beacon, která je vyústěním 20letých zkušeností a pravděpodobně jde o to hlavní, do čeho se Sega zakoukala.

Uvidíme tedy, jak budou vyjednávání pokračovat, zdá se však, že se nám tu skutečně rodí další akvizice a důkaz o konsolidaci herního trhu, jak jsme už nejednou probírali v novinkách i vidcastech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru