Sega oznamuje remake bojovky Virtua Fighter 5

Sega oznamuje remake bojovky Virtua Fighter 5

Hra vyjde přesně za týden exkluzivně pro PS4. Vyloučeno není zahrnutí do nabídky PS Plus

Zdroj: Sega
25. 5. 2021

Sega nás před několika minutami zaskočila překvapivým oznámením – po dlouhých patnácti letech ožije série Virtua Fighter, která se už příští úterý vrátí s remakem dosud posledního velkého dílu. Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown dorazí 1. června exkluzivně na PlayStation 4 a fanoušci se podle prvních záběrů a screenshotů mají na co těšit. Pod taktovkou původních autorů série ze studia Sega AM2 a odborníků z Ryu Ga Gotoku Studio, kteří se poslední roky věnují převážně značce Yakuza, byl Virtua Fighter 5 znovu vytvořen na Dragon Enginu (poháněl poslední díly Yakuzy či Judgment), a tím pádem dostane zcela přepracovanou grafiku a dočká se i pokročilejších online funkcí.

O návratu série informuje redakce magazínu IGN, která navázala na předchozí spekulace i náznaky Segy a exkluzivně sdílela výše umístěný trailer a přináší hrstku dalších detailů. Kromě grafiky přepracovali vývojáři také hudbu na pozadí jednotlivých arén, postarali se o modernější uživatelské rozhraní a připravili nové úvodní filmečky před zápasy. Jak už bylo uvedeno výše, zaměřili se také na multiplayer, takže nově budou moci hráči sledovat online zápasy, pořádat vlastní turnaje a logicky se zapojovat do již rozběhnutých klání. K dispozici bude i veřejné lobby až pro 16 hráčů, které bude pochopitelně doplněno i vlastními komunikačními nástroji, ať už pro sjednání zápasu, nebo obligátní trashtalk během něho.

K dispozici je rovněž první sada obrázků, která láká na známá místa i jednotlivé bojovníky a bojovnice, vyvedené v docela ucházející grafice. Nemáme ale v tuto chvíli žádné bližší informace o rozlišení hry, případně frekvenci snímků, i když nepochybujeme o hraní alespoň v 60 fps. Je však důležité připomenout, že hra vyjde příští úterý coby exkluzivní titul pro PlayStaton 4 – byť nepochybně hratelný v režimu zpětné kompatibility i na PS5 – takže můžeme očekávat nějaká omezení a vydání na ostatních platformách až později. Ani IGN, ani Sega ale v tuto chvíli o vydání na PC či Xboxu nemluví, což ve hráčích posiluje pocit, že dnešní náznaky možné skladby červnových her pro předplatitele PS Plus byly pravdivé.

Jak totiž naznačoval před několika hodinami španělský portál Areajugones, už příští týden mají stávající nabídku nahradit Star Wars: Squadrons, špionské Operation Tango a právě Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown, který ale v době psaní citovaného článku ještě nebyl oznámen. Dá se proto předpokládat, že buďto došlo ke špatnému načasování na sobě závislých zpráv, nebo Sega pouze rychle reagovala na únik, ve výsledku se na tom ale už nic podstatného nemění. Jediné, co ale zbývá odpovědět, jsou okolnosti kolem zmiňované exkluzivity, nezdá se totiž, že by fanoušci byli zrovna nadšení z toho, že si hru nezahrají jinde než na PlayStationu, soudě podle multiplatformního přístupu Segy u několikrát zmiňované Yakuzy, ale i předchozích dílů Virtua Fighter pevně věříme alespoň v Xbox…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru