Company of Heroes 3, Sega, Sega oznámila Company of Heroes 3

Sega oznámila Company of Heroes 3

Pokračování populární strategie vyjde s českými titulky. Už teď si můžete vyzkoušet alfu

Zdroj: Sega
13. 7. 2021
Název: Company of Heroes 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 23. 2. 2023

Spekulace se potvrdily. Společnost Sega a vývojáři ze studia Relic Entertainment oznámili mimo obvyklý jízdní řád akcí a veletrhů Company of Heroes 3 a rovnou také netrpělivě očekávané pokračování strategie z druhé světové války důkladně představili. Novinka bude mít české titulky a v češtině je rovnou také oficiální web i profil na Steamu. K dispozici máme oznamovací trailer i první gameplay ukázku. Navíc je možné rovnou se přihlásit do pre-alfaverze na oficiálním webu a dát autorům zpětnou vazbu.

Pro hraní pre-alfa preview verze je třeba si vytvořit Relic Account a přihlásit se do vývojářského programu CoH-Development. Získáte tak rovněž přístup k dokumentům, konceptům, artworkům, diskuzím s vývojáři a dalšímu exkluzivnímu obsahu, láká studio. Pre-alfa bude přístupná po dobu tří týdnů a nabídne kousek ze singleplayerové kampaně.

Více frakcí, více svobody i více map

Pokud jde o obsah, těšit se můžeme na jádro hratelnosti z prvního dílu. V kampani budeme postupovat po dynamické mapě, která umožní nelineární průběh i zdůrazní důležitost každé volby, kterou v průběhu tažení učiníme. Kromě příběhové kampaně s velkou znovuhratelností ale autoři lákají také na singlové a kooperativní skirmish módy. Zahrát si můžeme sami i s kamarády proti AI na různých bojištích. A konečně je tu ještě kompetitivní multiplayer s mapami 1 na 1 i 4 na 4.

Company of Heroes 3 nabídnou hned od začátku více hratelných stran než kterýkoli starší díl. A rovněž Američané nebo Němci, kteří se už dříve objevili s sérii, nabídnou nějaké nečekané novinky. Nováčky jsou samozřejmě například Italové s vlastní technologií a vybavením. Budeme bojovat ve městech, na letištích i v přístavech a postupně vylepšovat své jednotky včetně speciálních sil. Také v multiplayeru prý novinka nabídne více map než kterákoli starší hra z této značky. Autoři na nich dělali ve spolupráci s tvůrci komunitních map.

Vývojáři slibují autentické bojové taktiky i skutečné příběhy z bojišť druhé světové války. Navštívíme italské hory i africké pouště a vyzkoušíme si velení pozemním, vzdušným i námořním silám ve snaze vymanit postupně celou oblast ze spárů Osy. Během taktické pauzy bude možné lépe koordinovat všechny akce a rozdat patřičné rozkazy. Samozřejmostí by měl být i maximální důraz na realismus.

Vývojáři jsou podle svých slov nadšení, že se fanoušci mohou podívat na jejich titul takto brzo a dát jim vědět, co si o novince myslí. Spolupráce s komunitou na dalším vývoji je pro Company of Heroes kriticky důležitá. Hra bude zasazena do středomořské oblasti a plná verze vyjde na PC koncem roku 2022.

Oficiální popisek ze Steamu

Legendární strategická franšíza je zpět! Hra Company of Heroes 3 je nadupaný balíček akce, taktiky a strategie. Ujmi se velení v zápalu bitvy v reálném čase – vydávej rozkazy coby generál řídící celou kampaň, v níž záleží na každém rozhodnutí. 

Přemoz své protivníky s pomocí nových i známých frakcí, jednotek a mezinárodních bojových skupin. Vel pozemním, leteckým i námořním jednotkám a buduj zásobovací linie, abys na nové dynamické mapě kampaně rozdrtil nepřátelský postup. Žádné dva průchody hrou nikdy nejsou stejné! Hraj svým vlastním tempem – v kampaních a přestřelkách, než se ponoříš do vražedné hry více hráčů. Objev dosud nevyprávěné příběhy nádherných bojišť ve Středozemí, kde najdeš zničitelné prostředí nové generace – to vše fungující na patentovaném enginu Essence od studia Relic. 

Oceňovaná taktická hra

Company of Heroes 3 přináší novou generaci uznávané taktické hry. Milované soubojové mechaniky se střetávají s autentickými novými herními prvky, díky nimž hráči získají ten doposud nejhlubší taktický zážitek. 

Využij troufalé obchvatné manévry, abys mohl zaútočit na boční pancíř nepřátel, zažij zcela novou mechaniku průlomu pěchotou, díky níž budeš moct vyhnat nepřátelské jednotky z jejich základen, a dostaň pod kontrolu kóty, odkud budeš mít lepší výhled a získáš tak převahu.

Senzační nová bojiště

Vítej ve Středozemí – dech beroucím novém bojišti, které je plné příběhů, jež je teprve třeba odvyprávět. Střetni se se zuřivými nepřátelskými vojsky v italských průsmycích, na úchvatných pobřežních vyhlídkách a v rozlehlých pouštích severní Afriky. Nádherná grafika přináší autentická a nadmíru rozmanitá prostředí, která jsou navržena tak, aby tě udržela ve střehu. 

V horských mapách bude potřeba použít odlišnou strategii než v přímořských městečkách, která nyní zásadně ovlivňují vertikální zorné pole jednotek (Pravý pohled). Pouštní pláně si budou žádat opatrný průzkum a troufalé manévry obrněných vozidel. Na této nové frontové linii jsou informace cennější než rychlost a chytré využívání terénu ti umožní zmást protivníky a vyhnat je z pole.

Nové úrovně strategie

Zažij nejrozsáhlejší kampaň pro jednoho hráče v dějinách této franšízy. Nová dynamická mapa kampaně umožňuje kompletní sandboxový styl hraní. Hráči v něm mohou velet celkovému válečnému úsilí a užít si takovou úroveň strategických rozhodnutí, která nemá obdoby. 

Vybuduj životně důležité zásobovací linie, než zadní hlídky pošleš bránit svůj postup. Zaútoč ze vzduchu i z moře, abys oslabil a rozdrobil nepřátelská vojska nebo osvobodil městečko poblíž, kde poté můžeš vybudovat partyzánskou výzvědnou síť. Vybírej si vojska a vylepšuj roty veteránů tak, aby vyhovovaly tvému stylu hraní. Volitelná možnost úplného pozastavení hry mezitím během her pro jednoho hráče dodává naprostou kontrolu nad tempem akce. Naplánuj si útoky a pak snadno zřetěz vražedně přesné akce, které ti v bitvě dodají výhody. 

Rozmanité frakce a jednotky

Company of Heroes 3 slibuje potěšení i těm nejzapálenějším fanouškům druhé světové války, a to díky největšímu počtu frakcí, který je v sérii doposud dostupný. Nová mechanika přizpůsobení armády ti umožní povolat si na pomoc různé specializované jednotky. Vyraz do boje s novými elitními oddíly včetně americko-kanadských speciálních jednotek, vysoce vážených Gurkhů z Britského společenství národů a dalších. 

Company of Heroes 3 obsahuje největší vozový park v historii série: od ničivých protitankových vozidel po tajná průzkumná vozidla. Ultralehké pásové vozidlo Weasel, Nashorn ničící pancíře a lehký tank Chaffee – to je jen hrstka jednotek, které zde sehrají svůj debut. Nezapomeňme také na přepracovanou klasiku, jako je vyprošťovací vozidlo Halftrack M3, které nyní můžeš používat k opravám a krádežím opuštěných nepřátelských vozů!

Akce jako ve filmu

Pociť vražedný dopad každého minometného granátu a námořního ostřelování – a to díky nejmodernějšímu enginu Essence od studia Relic. Ve hře Company of Heroes 3 se každá lokace stává sandboxem, který lze kompletně zničit. To otevírá neomezené taktické možnosti hry pro tebe i tvé nepřátele. 

Strhávej opevněné budovy na nepřátelské oddíly a staň se svědkem vylepšené mechaniky demolice, až budou vojáci čerstvé rozvaliny využívat jako svůj dynamický kryt. Senzační nové renderování a technologie částic FX vykreslují oheň, písek a kouř jako nikdy předtím. Vynikající nové animace vojáků společně s vylepšenou umělou inteligencí přinášejí na bojiště realistické reakce oddílů. Nová technologie enginu od studia Relic, optimalizovaná pro DirectX 12 a vícejádrové procesory, přinese filmovou akci, která se vyrovná jakémukoli hollywoodskému trháku.

Hardwarové nároky

Minimální
CPU: Intel i5 4 core processor, 8th Gen
RAM: 8GB
Grafika: Nvidia 1060

Doporučené
CPU: Intel i7, 8th Gen
RAM: 16 GB
Grafika: Nvidia 1070

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru