Sega oslavuje 60 let speciálními retro hrami

Sega oslavuje 60 let speciálními retro hrami

Zdarma můžete získat nedokončený prototyp nového Golden Axe nebo 2D verzi Yakuzy

Zdroj: Sega
15. 10. 2020

Společnost Sega slaví své 60. výročí netradičním a pro nás hráče velmi příjemným způsobem. Po omezenou dobu zdarma nabídne čtveřici mini her inspirovaných slavnými retro hity. Ty budou k dispozici každý den ode dneška až do neděle a japonská společnost je hráčům nabídne výhradně v tomto termínu. Podle Segy je třeba aktivovat každou hru včas, jinak vám utečou navždy.

Zrušený pokus o modernizaci Golden Axe

Golden Axed: A Cancelled Prototype je, jak už ostatně název napovídá, artefaktem z archivů Segy, který naznačuje, co mohlo být, kdyby… Jedná se o nedokončený pokus oživit původní Golden Axe. Na projektu pracoval přibližně před 10 lety tým Sega Studios Australia společně se sérií dalších rebootů klasik od Segy – Altered Beast, Streets of Rage a Shinobi. Studio však v roce 2013 skončilo a svou práci nikdy nemohlo dokončit. Máme tak jedinečnou příležitost podívat se na zapomenutý kousek historie, což je oficiálně v podání velkých firem nevídané.

Prototyp Golden Axe Reborn nabídne jeden level, který měl dokázat, že koncept funguje. Sega varuje, že rozpracovaná verze obsahuje chyby, ale nechává nás okusit něco, co jsme nikdy neměli spatřit, a můžeme tak i trochu nahlédnout za oponu vývoje. S vydáním prototypu pomohli někteří jeho původní autoři, kteří jsou pyšní na to, že konečně mohou fanouškům ukázat alespoň něco z toho, na čem pracovali. Bylo by docela zajímavé, kdyby si tímto způsobem Sega chtěla ve skutečnosti otestovat zájem o případný nový remake Golden Axe.

Streets Of Kamurocho je pro změnu mix Streets of Rage 2 a série Yakuza. Známí hrdinové z rozvětvené série Yakuza se tu pustí do boje na způsob klasických beat ‚em up her v nápadně povědomých kulisách. Nechybí dokonce ani lokální kooperace. Endless Zone je malý rychlý titul inspirovaný sérií Fantasy Zone. Ve frenetické arkádové akci se probojujete čtveřicí světů a změříte sily se spoustou nepřátel.

A konečně titul Armor of Heroes láká hráče na klasické tankové bitvy v moderním pojetí. PvP řežba až pro 4 hráče se pyšní zničitelným prostředím a devíti herními módy, přičemž její grafika a modely jsou inspirované Company of Heroes od Relicu. Hrát můžete sami, společně proti AI, anebo všichni proti všem a v nabídce najdeme čtveřici map.

Součástí oslav budou ale také další zdarma rozdávané klasické hry, mimořádné slevy, soutěže a exkluzivní rozhovory. Získat můžete na Steamu například NiGHTS Into Dreams, Sonic The Hedgehog 2, rozšíření Battle of Kawagoe pro strategii Total War: Shogun 2 nebo zvláštní předměty do Two Point Hospital. Pokud chcete, aby vám nic neuniklo, určitě se zaregistrujte na speciálním webu, který Sega pro tuto příležitost spustila.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru