Star Exodus, Games Operators, Sci-fi Star Exodus se odvolává na Homeworld a Battlestar Galacticu

Star Exodus inspiroval Homeworld a Battlestar Galactica

Po zničení domoviny musíte najít novou obyvatelnou planetu. A zjistit pravdu o svém druhu

Zdroj: DreamStorm
5. 2. 2021
Název: Star Exodus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Star Exodus je nová singleplayerová sci-fi real-time strategie, jejíž autoři se podle vlastních slov inspirovali populární sérií Homeworld a seriálem Battlestar Galactica. Její příběh začíná za dramatických okolností – zničením naší rodné planety. Tuto katastrofu přežijete a velíte flotile vesmírných lodí putujících napříč galaxií. Vaším úkolem bude udržet za každou cenu naživu zbytky lidstva. A to přitom mělo být jedenadvacáté století s pomocí nových technologií a soukromých společností rozkvětem vesmírného průzkumu. Inu, kosmickým pionýrem se stanete, ale trochu jinak, než jste doufali.

Zatímco bude hráč pro svou posádku hledat nové místo ve vesmíru, narazí na cizí inteligentní život, musí zajistit svým lodím dostatek zásob a vylepšovat je podle potřeby. Tohle nebude krátký výlet, ale generační cesta. Nesmíte vyčerpat jídlo ani palivo, protože lodí sice máte k dispozici více, ale když o jednu z nich přijdete, ztrácíte s ní i vše, co bylo na její palubě, lidi nevyjímaje. Flotilu má její velitel v průběhu dlouhé mise upravovat a vylepšovat, tak aby byl schopen čelit stále nebezpečnějším výzvám.

Když například lodě narazí na mimozemšťany, je třeba se bleskurychle rozhodnout, zda se pokusíte o kontakt, boj, anebo vezmete raději rovnou nohy na ramena.

Hráč bude muset pečovat také o pohodlí a morálku svých svěřenců, protože hledání nové domoviny se krapet protáhne. Vývojáři slibují, že žádné dvě hry nebudou stejné, jelikož průběh mise budou ovlivňovat četné důležité volby. Ve snaze napsat svůj vlastní příběh máme hledat další alternativní vyústění.

Když například lodě narazí na mimozemšťany, je třeba se bleskurychle rozhodnout, zda se pokusíte o kontakt, boj, anebo vezmete raději rovnou nohy na ramena. Protivníky můžete zkusit také přelstít, ale nezapomínejte na to, že oni jsou tady doma, zatímco vy nezvaným hostem, který se ocitl na jejich prahu. Nepotkáme ale jen nepřátele. V tomhle studeném kosmu přeci musí být někdo, kdo nám podá pomocnou ruku. Galaxie nabídne podle autorů obrovské množství světů a některé z nich obývají i mírumilovné druhy.

Možná ale nakonec nebude nalezení obyvatelné planety tím jediným cílem – jakkoli nepochybně životně důležitým. A překvapivě nemusí být ani tím rozhodujícím. Vývojáři nás lákají, že během své výpravy můžeme dokonce odhalit pravdu o původu vlastního druhu. Možná ale téhle pravdě nebudeme připravení čelit, naznačuje tým.

Star Exodus míří na Windows a Mac a vyvíjí jej studio DreamStorm. Jde o mladý polský tým, který pracuje také na interaktivním přírodopisném titulu Natural Instincts. Hru vydá společnost Games Operators. Star Exodus by měl vyjít nejdřív příští rok.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru