Carrier Command 2, MicroProse, Sci-fi mix strategie a simulace Carrier Command se vrací

Sci-fi mix strategie a simulace Carrier Command se vrací

Na regulérním druhém dílu už nepracuje studio Bohemia Interactive. Vydá jej MicroProse

Zdroj: MicroProse
15. 12. 2020
Název: Carrier Command 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Vzkříšená společnost MicroProse oznámila další titul a znovu se jedná o comeback jedné slavné starší značky. Už na jaře příštího roku má vyjít Carrier Command 2, pokračování klasiky z roku 1988, kterou můžete znát i díky remaku s podtitulem Gaea Mission z roku 2012 od českého studia Bohemia Interactive. Novinka míří na PC a Mac.

Nová hra stejně jako originál kombinuje prvky real-time strategie a simulace. V blízké budoucnosti se ještě zvýší poptávka po přírodním bohatství a fosilních palivech. Nově objevené souostroví nabízí hojnost obojího, ale musíte jej nejprve ovládnout. Velíte velké futuristické mateřské lodi, menším letounům, obojživelným tankům, dronům a dalším jednotkám ve snaze získat souostroví pro sebe. Proti vám samozřejmě stojí další velitelé, ať už je bude ovládat umělá inteligence, nebo jiní lidé.

Ovládat půjde úplně každý zdejší stroj

Na úspěch v misi se však nemusíte spoléhat jen z pohledu globální strategie. O sveřepou obranu, anebo naopak vítězný útok se můžete zasadit sami tak, že převezmete přímou kontrolu nad některou z jednotek a potenciálně tím můžete zvrátit průběh bitvy, která se nevyvíjí zrovna ve váš prospěch. Ovládat prý půjde úplně každý zdejší stroj.

Autoři ze studia Geometa slibují, že Carrier Command 2 nabídne směs sofistikované real-time strategie i simulace, což má hráčům umožnit, aby si sami vybral kam a jak zaměří svou pozornost. Unikátní a flexibilní hratelnost má podle nich rovněž podpořit chuť hráčů vracet se do digitálního světa.

K vítězství mají vést různé cesty a užijeme si bitvy ve vzduchu, na moři i na souši. Čeká na nás mnoho různých ostrovů, které budeme zkoumat a tým láká i na zajímavý příběh nebo stylový hudební doprovod. Studio tvrdí, že zásadní roli má hrát plánování, zásobování i souhra různorodých jednotek v efektivní údernou skupinu. Multiplayer nabídne prvky kooperace i kompetitivní režimy. 

Jak sami můžete vidět z obrázků a upoutávky, autoři vsadili kromě klasické značky i na retrofuturistickou grafiku, která se nemusí líbit všem. Co na tenhle comeback říkáte vy?

Carrier Command 2, MicroProse, Sci-fi mix strategie a simulace Carrier Command se vrací

Carrier Command v kostce

Původní Carrier Command vyšel v roce 1988 a už tehdy šlo o mix strategie a simulace. Na hru navázal nejen Battle Command z roku 1990, ale i titul Hostile Waters: Antaeus Rising z roku 2001 inspirovaný Carrier Commandem. V roce 2012 pak české studio Bohemia Interactive vydalo remake původní hry s podtitulem Gaea Mission, který kromě Windows zamířil i na konzoli Xbox 360.

Americký vydavatel a vývojářské studio MicroProse bylo založené v roce 1982. U jeho zrodu stáli Sid Meier a Bill Stealey. Firmu postupně vlastnily společnosti Spectrum HoloByte, Hasbro Interactive nebo Infogrames. Jako podnik přestal MicroProse fungovat v roce 2003. Značka jako taková pak prošla dalšími rukama až nakonec skončila u dvojice David Lagettie a Bill Stealey, tedy jednoho z původních zakladatelů.

Po svém zmrtvýchvstání společnost MicroProse v rychlém sledu po sobě oznámila hry Warfare 1944, Operation: Harsh Doorstop, Second Front, Task Force Admiral, Sea Power: Naval Combat in the Missile Age, The Mighty Eighth, Regiments a naposledy Urban Strife. Není náhodou, že jsou to všechno hry s válečnou tematikou. Právě tenhle žánr MicroProse před lety společně se simulacemi proslavil.

Slavní MicroProse se vrací se třemi novými hrami

MicroProse v kostce

Společnost v roce 1982 založili Bill Stealey a Sid Meier. Fungovala 17 let do roku 2003 pod různými vlastníky. Poté se z ní stala v podstatě jen prázdná schránka - značka. Pokusy oživit ji se opakují minimálně od roku 2007. V letech největší hojnosti vydávala hry jako Civilization, X-COM, F-15 Strike Eagle, F-19 Stealth Fighter, Grand Prix, Master of Orion nebo Railroad Tycoon. A zapomínat bychom samozřejmě také neměli na Star Trek tituly - A Final Unity, Generations, Birth of the Federation a Klingon Honor Guard.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru