Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Schyluje se k představení GTA VI?

Schyluje se k představení GTA VI?

Take-Two má v plánu velkou reklamu v Miami, Rockstar už shání dabingového režiséra

10. 5. 2023

Kolem šestého GTA, bezpochyby jedné z nejočekávanějších her současnosti, začíná být opět živo. Ne tak živo jako v případě loňského gigantického úniku, přesto se naráz objevilo několik zajímavých poznatků a informací, které dostávají doufající fanoušky do varu. Je možné, že se konečně v blízké době dočkáme velkého a oficiálního představení Grand Theft Auto VI?

Zdroj: Rockstar

Nelze popřít, že je vhodný čas, aby se něco skutečně začalo dít. A že by mohlo být cosi v pohybu naznačuje i nový pracovní inzerát a také dopis. Z nabídky práce dabingového režiséra na plný úvazek lze usoudit, že by mohl být plně dokončen scénář hry, minimálně jeho hlavní část, a důležité scény a dialogy. Tím by se vývoj hry posunul do další významné fáze, kdy se všechno postupně skládá dohromady a postavy hry společně s jejím příběhem ožívají. Rockstar hledá zkušeného tvůrce, který nemusí mít za sebou nutně spolupráci na hrách, ale třeba v na divadle, u filmu nebo v televizi. Projekt není konkrétně zmíněn, ale má jít o velkou produkci a práci s mnoha různými typy osobností. Společně s tím se objevila i nabídka práce na pozici související se skeny tváře během hereckého výkonu.

To ovšem není jediný zajímavý nález. Na internetu se objevila fotografie dopisu, který společnost Take-Two, tedy společnost nadřazená Rockstaru a vydavatel GTA, a adresovala hotelu The Guild Downtown v Miami. V něm se můžeme dočíst, že Take-Two má v úmyslu s hotelem spolupracovat a umístit v jeho exteriéru reklamu, jež by byla viditelná z Biscayne Boulevard. Rockstar, natožpak samotná hra, není konkrétně zmíněn, ale Take-Two v dopise zmiňuje, že cílem je propagovat AAA hru své společnosti, a to od konce léta 2023 po dobu dvanácti měsíců. Vzhledem k tomu, že je Miami předlohou fiktivního města Vice City, do něhož se dle předchozích informací a také úniků vracíme, dává taková propagační kampaň nepochybně smysl. Jisti si samozřejmě budeme až ve chvíli, kdy se Rockstar konečně odhodlá k velkolepému oznámení svého nadcházejícího titulu, ale zdá se, že v pozadí se skutečně k něčemu schyluje.

Pro úplnost zmiňme i to, co se nakonec ukázalo jako slepá ulička. Jak bývá zvykem snad u každého očekávaného pokračování, někteří hráči si vysnívají, jaký by onen další titul mohl být. Někteří pak v tomto smyslu připraví i trailer a někteří se pak snaží udělat vše pro to, aby byl co nejvěrohodnější a získal na internetu co nejvíce pozornosti. Tentokrát se ovšem objevil o něco důmyslnější pokus. Nový „trailer“ se ovšem neobjevil na YouTube coby pouhé video, ale jako reklama, navíc označena jako od Rockstar North. Něco takového se už samozřejmě hůře ověřuje, ačkoli by bylo velice zvláštní, kdyby se GTA VI objevilo jen jako reklama bez žádné větší slávy, přesto se screenshoty s údajným trailerem začaly šířit sítěmi, v tuto chvíli je nicméně už odstraněn. Někdo si každopádně dal práci. Další hráči si pak povšimli podivné volby slov v oficiálním updatu GTA Online – „rok 2023 bude tím rokem“ – z níž usoudili, že je vývojáři trollí tímto naznačováním.

Všechny dosavadní informace o Grand Theft Auto VI můžete nalézt v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru