Scenáristé Arkham Knighta pracují na rebootu Fable

Scenáristé Arkham Knighta pracují na rebootu Fable

Náznaky dalšího dílu se hromadí. Opravdu nabídne dva různé pohledy na svět i multiplayer?

24. 9. 2019

První díl série Fable vyšel v polovině září 2004. Od jeho debutu tak nedávno uplynulo dlouhých 15 let. Na další díl však fanoušci zatím čekají marně. Už minimálně od ledna 2018 se přitom spekuluje, že na pokračování pracuje studio Playground Games, tedy autoři závodní série Forza Horizon. S tvorbou velkých otevřených světů ostatně mají bohaté zkušenosti, i když v jiném žánru.

Navzdory zaručeným zprávám nicméně hra nebyla představena na E3 loni ani letos. Důvodům jsme se věnovali v červnu, kdy zástupci Microsoftu vysvětlovali, kterým projektům se rozhodli dát přednost a proč. Nicméně bez ohledu na probíhající sezónu, k zajímavým oznámením dochází i v těchto měsících, a tak je dost možné, že se z tábora Xboxu přeci jen dozvíme do konce roku ještě něco nového.

Na novém Fable nyní pracují klíčoví scenáristé hry Batman: Arkham Knight od britského studia Rocksteady.

Nicméně i kdyby k nám nedoputovaly žádné informace z oficiálních zdrojů, už teď jsme zase o něco moudřejší díky sérii pohybů na pracovním trhu. Magazín Video Games Chronicle přišel se zprávou, že na novém Fable nyní pracují klíčoví scenáristé hry Batman: Arkham Knight od britského studia Rocksteady. Jednou z nich je Kim MacAskill, která se připojila k Playground Games v srpnu a není prý sama, která měla změnit takto stáj. Společně s ní odešli také další spoluautoři příběhu – Martin Lancaster a Craig Owens. Pracovat prý nemají na Fable IV, ale rovnou na reboot celé ságy. A scenáristy zřejmě Playground loví i mimo batmanovské vody.

Studio hledá nové zaměstnance poslední tři roky a vypisuje inzeráty na nejrůznější pozice. Do týmu zamířili lidé, kteří dříve pracovali na hrách jako Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands nebo Hellblade: Senua’s Sacrifice. I v tuto chvíli Playground nabízí celou řadu pozic a u nich se objevují zmínky o novém AAA akčním RPG zasazeném do otevřeného světa. Většina hráčů se proto ani neptá, zda autoři Forzy Horizon na Fable dělají, ale spíš je zajímá, kdy novinku ukáží světu.

V květnu 2019 se zmínka o Fable IV objevila na streamovací platformě Mixer, která patří samotnému Microsoftu. Těsně před poslední E3 pak fanoušci rozebírali únik, který na konto nového Fable sliboval 1st i 3rd person kameru, detailní tvorbu postavy nebo možnost zcela ignorovat hlavní questy, a nestát se tak zamýšleným hrdinou. Hru měla pohánět technologie Unreal Engine, nabídne údajně multiplayer i možnost budovat a spravovat města. I tady se psalo, že by mělo jít ve skutečnosti o reboot v novém světě. Nicméně nic z toho nebylo nikdy oficiálně potvrzeno.

Samotné studio Playground Games vzniklo v roce 2010 a až do roku 2018 šlo o nezávislý tým. V červnu téhož roku Microsoft oznámil, že tým koupil a stal se jedním z jeho first party studií. Playground sídlí v Leamington Spa v Anglii.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru