Ghost of Tsushima (film), Scénář Ghost of Tsushima napíše fanoušek PlayStationu

Scénář Ghost of Tsushima napíše fanoušek PlayStationu

Filmovou adaptaci má na starost Takashi Doscher. Režisér Johna Wicka ho v minulosti chválil

Zdroj: Sony
13. 4. 2022

Loni v březnu jsme se od game directora hry Ghost of Tsushima dozvěděli, že se chystá její filmová adaptace. Zpráva možná nebyla překvapivá, zvlášť když se podobná oznámení valí ze všech stran, ale s přihlédnutím ke kvalitám titulu i jeho příběhu musela být pro fanoušky značně potěšující. Když se navíc začalo mluvit o tom, že se filmu ujme režisér série John Wick Chad Stahelski, očekávání jen vzrostlo a i my vyhlížíme každou novou zprávu, která by potvrdila pokračující práce na celém projektu. A jedna taková právě přichází s oznámením scenáristy, kterým se stal Američan s japonskými kořeny Takashi Doscher.

Informaci přináší magazín Deadline, který ale bohužel nepřidává žádné další zajímavé detaily. Na konto Doschera tak můžeme doplnit, že je autorem 12 filmů a dokumentů, které režíroval a pro většinu z nich psal i scénář. Jeho nejznámějšími snímky jsou Still a Jediná, které byly uvedeny v letech 2018, resp. 2019. V obou případech se jednalo o poměrně povedená dramata s příměsí sci-fi i fantasy, věhlasu Ghost of Tsushima se ale přirozeně vyrovnat nemohou. Hra, která měla letos v lednu na kontě přes 8 milionů prodaných kopií, láká mnohem větší publikum, což si Doscher plně uvědomuje. Podle svého vyjádření na Twitteru označuje účast na projektu Ghost of Tsushima za dosavadní vrchol své kariéry a přidává i uklidnění pro fanoušky samurajských filmů i hráče videoher.

„Vyrostl jsem na starých samurajských filmech, které jsem sledoval s prarodiči,“ komentuje Doscher své zasvěcení a neskrývá ani svou náklonnost k PlayStationu. „Šel jsem za školu jen proto, abych si mohl koupit PS2 v den jejího uvedení,“ vzpomíná scenárista a v odpovědi jednomu z fanoušků potvrzuje, že Ghost of Tsushima hrál a zamiloval si každou sekundu. Hráči tak mohou zůstat klidní, protože minimálně znalost předlohy by měl mít Doscher zvládnutou, zda z toho ale automaticky vznikne dobrý scénář, je samozřejmě ještě těžké usuzovat. Na druhou stranu, když po oznámení komentoval vznikající film režisér Stahelski, mluvil o tom, že se celý tým soustředí, aby všechno udělali správně. Odkazoval tím na řadu nepříliš povedených adaptací her a potvrdil, že do příprav filmu jsou pochopitelně vedle lidí ze Sony zapojeni i vývojáři ze studia Sucker Punch.

Pokud se tedy máme vrátit například k až pedantskému smyslu pro detail ve filmech John Wick, můžeme se s největší pravděpodobností těšit na historicky přesné využití zbraní, ale i bojových postupů v Ghost of Tsushima. Všechno ostatní je ale nyní v rukou filmařů, kteří jsou stále na začátku cesty a bude nepochybně ještě nějakou dobu trvat, než se dozvíme víc například o hereckém obsazení a následně o termínu premiéry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru