Alan Wake 2, Epic Games, Sam Lake prozradil, proč se Alan Wake 2 opozdí

Sam Lake prozradil, proč se Alan Wake 2 opozdí

Odsun o několik dní neznačil žádné velké problémy. Za vším stojí silná podzimní sezóna

Zdroj: Remedy
28. 8. 2023
Název: Alan Wake 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 10. 2023

V polovině srpna se nechali vývojáři z Remedy slyšet, že odkládají vydání druhého dílu série Alan Wake. Zpráva mohla na první pohled působit poměrně výhružně – vezmeme-li v potaz podobné kroky mnoha dalších vývojářů a vydavatelů – v případě Alana Wakea 2 byl ale odklad pouze 10denní, tedy konkrétně ze 17. na 27. října. Už při oznámení posunu termínu vývojáři jasně naznačovali, že je nepotkali žádné velké problémy, ale že jednoduše chtějí dát prostor dalším titulům a možná se i vyhnout podzimnímu přetlaku. To nyní stvrzuje svým vyjádřením také designér Sam Lake, který na Gamescomu potvrdil, že motivací byla snaha vyhnout se jakékoliv soutěži s dalšími velkými tituly a pomoci odkladem trochu rozprostřít herní menu, které se na hráče už za několik týdnů chystá.

„Říjen je doslova přeplněnými skvělými hrami,“ uvedl Lake otevřeně pro magazín IGN v rozhovoru, který rozebíral několik stěžejních aspektů chystané hry. Doplnil, že se v Remedy zabývali tím, co v původním týdnu vydání mělo vyjít a nakonec se rozhodli pro odklad. „Nechtěli jsme [s těmito hrami] soupeřit, takže jsme to prostě celé o několik dnů posunuli,“ dodal Lake. Abyste měli představu, co všechno se kolem termínu 17. října chystá – byť ne vždy jde o konkurenci pro Alana Wakea 2 – jsou to očekávané tituly jako Lords of the Fallen (13. 10.), Sonic Superstars (17. 10.), Endless Dungeon a World of Horror (obě 19. 10.), Marvel’s Spider-Man 2 a Super Mario Bros. Wonder (obě 20. 10.) nebo Cities: Skylines II či The Lord of the Rings: Return to Moria (obě 24. 10.). Posun na 27. října tak znamená, že Alan Wake II bude soupeřit s Ghostrunnerem 2 a potenciálně s Total War: Pharaoh či RoboCopem, což jsou asi nejzářivější tituly přelomu října a listopadu.

Při pohledu na kalendář je tedy zjevné, že se odklad jeví vcelku výhodně a rozhodnutí Remedy je zcela pochopitelné, i když minimálně v naší redakci panuje přesvědčení, že by hra dokázala uspět i v původním zamýšleném termínu. Ukázka z Gamescomu naznačuje, že hraní za Alana bude dostatečně odlišné od Sagy Anderson, ale zároveň si zachovává – minimálně z ukázky – rysy původní hry. Zmatek, strach, bezútěšnost a hlavně odhalování, co se se zkoušeným spisovatelem vlastně stalo, je magnetem sezóny a možná i celého roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru