Saints Row (2022), Deep Silver, Saints Row se vrací v novém rebootu

Saints Row se vrací v novém rebootu

Volition slibují dosud největší a nejpestřejší svět, jaký kdy vytvořili. Zalepí mezeru pro GTA?

25. 8. 2021
Název: Saints Row (2022) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 23. 8. 2022

Ještě než vůbec odstartoval letošní ročník Gamescomu, měli jsme příležitost zúčastnit se v předstihu prezentace nového dílu open world akce Saints Row od studia Volition a vidět hru přímo v akci. Jedná se o reboot, jehož prostřednictvím se autoři chtějí vrátit ke kořenům značky. Současně jsem se ale při sledování hry nemohl ubránit vzpomínkám na konkurenční sérii Just Cause od Avalanche Studios, protože se zdá, že budeme víc času trávit mimo město a podobnými aktivitami.

Vydáme se do fiktivní metropole Santo Ileso, která leží v srdci amerického jihozápadu. V tomto světe kriminální gangy mezi sebou bojují o moc a my se ujmeme jednoho z nich. Společně se svými přáteli zformujeme nové Saints a pokusíme se vybudovat vlastní zločinecké impérium. Autoři říkají, že Saints jsou jako startup, akorát tahle “společnost” podniká v kriminalitě. Tým slibuje dosud největší a nejlepší svět, jaký kdy Volition vytvořili. Má jít o pravý sandbox plný misí, destrukce a aktivit.

Saints Row nabídne možnost zahrát si celou kampaň v drop-in/drop-out kooperaci s kamarádem. Můžete si pomáhat, ale také nemusíte.

Stejné svobody se nám má dostat i pokud jde o tvorbu postavy. Dostaneme prý spoustu customizačních nástrojů, s jejichž pomocí si vytvoříme vlastní postavu, naše auta i celou bandu. Společně se pak pustíme do akce i honiček a když říkají vývojáři společně, nemyslí jen s vašimi kumpány ovládánými umělou inteligencí. Saints Row totiž nabídne možnost zahrát si celou kampaň v drop-in/drop-out kooperaci s kamarádem. Můžete si pomáhat, ale také nemusíte.

Zdejší svět se rozprostírá napříč devíti unikátními regiony, které jsou obklopené majestátní pouští. Moc zde máme získat blok po bloku a ovládnout ulice, o jejichž nadvládu usilují konkurenční gangy. Samozřejmostí už u této série je obrovský výběr všemožných zbraní nebo možnost osedlat různé dopravní prostředky. Usedneme nejen do aut, ale také na motorky, do letadel, helikoptér, vznášedel a k dispozici budeme mít třeba i wingsuit.

Autoři podle svých slov od počátku věděli, že chtějí udělat nové Saints Row, ale současně si přáli přivést do studia nové tváře, aby byla značka zase svěží. Zdejší svět má být díky tomu pestřejší a barevnější, přičemž každý region má svou vlastní atmosféru, téma, náladu i obyvatele. Ohromit nás má ale nejen co do rozlohy, ale také jeho vertikalita. V cestě vám budou stát tři nové konkurenční velice rozdílené frakce – Los Panteros, Marshall Defense Industries a The Idols. I ty pochopitelně přichází s vlastní specifickou identitou a stylem.

Když nějakou část města ovládnete, můžete tu rozjet vlastní byznysy. Záleží prý jen na vás, kde a v čem přesně budete podnikat. Reboot má být tím největším, nejbohatším a nejambicióznějším Saints Row vůbec. Série se má opět vrátit ke svým přednostem a vůbec poprvé máme být svědky zrození Saints. Tohle je prý přitom teprve začátek a vývojáři se brzy podělí o další vychytávky, slibují Volition. Můžeme se podle nich těšit na momenty, které zažijeme jen v Saints Row.

Tak uvidíme. Saints Row vyjde 25. února na PC, PS4, PS5, Xboxu One i Xboxu Series.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru