Saints Row se odkládá na srpen příštího roku

Vývojáři potřebují čas navíc. Důvodem odkladu podle nich není Elden Ring ani změna stylu

Zdroj: Volition
17. 11. 2021
Název hry: Saints Row (2022) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 23. 8. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Když vývojáři ze studia Volition představili letos v srpnu svůj reboot série Saints Row, vyslechli si od fanoušků značnou kritiku. Přesto nic nenasvědčovalo tomu, že by chtěli ze své nové vize jakkoli slevit. Koneckonců vydání hry bylo naplánováno na 25. února 2022 a bylo nepravděpodobné, že by se v tak krátkém čase, kdy se obvykle už jen hry ladí a vychytávají, něco zásadního mělo změnit. Nicméně teď autoři oznámili, že hru odkládají na 23. srpna. I tak ale zůstávají věrní představené vizi.

Měnit se nemají ani postavy nebo příběh, uvedli vývojáři pro změnu na oficiálním webu.

Šéf vývoje Jim Boone vzkázal hráčům, že prioritou týmu je vytvořit dosud nejlepší Saints Row. Pokud by chtěli stihnout původní termín, nedosáhla by hra standardů, které si samotní autoři stanovili, a tomu, co fanoušci očekávají a co si zaslouží. Studio potřebuje víc času, aby dokázalo plně realizovat svou vizi. Současně ale Volition zdůraznili, že hru ladí a neplánují zásadní změny. Chtějí jen zvýšit celkovou kvalitu.

Reagovali tak třeba na Twitteru i na některé pozdější vzkazy, aby reboot s dalším časem upravili k obrazu starších her. Ale to se zjevně nestane. Obsah má zůstat takový, jak jej studio prezentovalo. Milujeme kreativní rozhodnutí, která jsme učinili, jsme si jimi jistí, takže se nebudou měnit, vzkázal tým jednomu z hráčů na sociální síti. Měnit se nemají ani postavy nebo příběh, uvedli vývojáři pro změnu na oficiálním webu.

Vyloučili, že by důvodem odkladu byl Elden Ring od FromSoftware, jehož vydání také připadá na 25. února.

Autoři se omluvili za zpoždění, ale věří, že jde o správné rozhodnutí, uvedl Jim Boone. Upřímně prý podcenili dopad pandemie na jejich harmonogram, ačkoli se všichni velmi rychle novým podmínkám přizpůsobili a tým zůstal podle Boona neuvěřitelně produktivní. Rozsah nových Saints Row si ale přesto žádá čas navíc. Má to být totiž ten největší a nejlepší díl z celé série.

Volition také slíbili, že v nadcházejících týdnech ukážou ze hry další gameplay videa. Vyloučili naopak, že by důvodem odkladu byl Elden Ring od FromSoftware, jehož vydání také připadá na 25. února. Na to se prý naopak těšili. Jim Boone říká, že jako hráči sami dobře ví, jak se člověk cítí, když je hra, na kterou se těší, odložená. Že je člověk zklamaný a frustrovaný. Je ale přesvědčený, že až konečně dostaneme titul do rukou, bude stát to čekání za to.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru