Sable, Mosaic a Night Call míří do kin a televize

Sable, Mosaic a Night Call míří do kin a televize

Nezávislé hity od Raw Fury se dočkají adaptací od společnosti, která produkovala Sonica

Zdroj: Raw Fury
13. 10. 2021

Společnost Raw Fury oznámila, že vybrané hry z jejího portfolia se dočkají filmové nebo seriálové adaptace. Jedná se o tituly Sable, Night Call a Mosaic. Zejména Sable, jehož výtvarný styl inspiroval francouzský výtvarník Jean Giraud alias Moebius a jeho práce, je jako stvořený pro adaptaci. Mosaic má také velmi působivou stylizaci i zajímavý námět. O jejich produkci se postará společnost Dj2 Entertainment, která přitom zvažuje i další adaptace projektů od Raw Fury. Týká se to her Call of the Sea, Dandara, The Signifier a Norco.

Společnost Dj2 Entertainment se specializuje na zfilmování vidoherních značek. Na kontě už má Sonica a chystá například Sleeping Dogs, Little Nightmares, Disco Elysium, My Friend Pedro, Life is Strange anebo nového Tomb Raidera pro Netflix. Šéf společnosti Raw Fury Jónas Antonsson si partnerství pochvaluje s tím, že Dj2 mají schopnost zachytit jádro hry a transformovat jej do nové formy umění, aby to odpovídalo původní vizi. Těší se na spolupráci a to, co z ní vzejde.

Jeden hit a spousta „coming soon“

Zakladatel a šéf Dj2 Dmitri M. Johnson zase oceňuje talent Raw Fury a především schopnost nacházet krásné unikátní nové hry. Díky těsné spolupráci mají možnost pracovat na adaptacích ještě dřív, než hra třeba vyjde. Na trh by pak mohly v budoucnu takové projekty přicházet společně.

Na druhé straně je nutné zdůraznit, že podepsaná smlouva na adaptace je sice fajn, ale sama o sobě nezaručuje, že se projekt skutečně zhmotní. Stačí se podívat na web Dj2, kde najdete celou řadu rozpracovaných ve srovnání s minimem realizovaných. Mezi ty nejstarší patří třeba film podle Sleeping Dogs, o kterém se mluví už od roku 2017. Na druhé straně samozřejmě respektujeme, že takový snímek nevznikne přes noc a mnoho komplikací mohla produkci a plánům způsobit také pandemie koronaviru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru